Otwarte Strefy Aktywności 2019 – zgłoś projekt

/ 1 komentarzy
Zdjęcia i foto: Otwarte Strefy Aktywności 2019 – zgłoś projekt  Rekreacja sochaczew

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło nabory wniosków na budowę Otwartych Stref Aktywności  (OSA). Mogą stać się elementem już istniejącego obiektu sportowego bądź też wzbogacić osiedle mieszkaniowe. Od 11 lutego będzie można zgłaszać swoje pomysły. 


Zadaniem obiektów ma być uatrakcyjnienie przestrzeni wspólnej mieszkańców. Place muszą być ogólnodostępne i bezpłatne i znacząco poprawiać jakość życia mieszkańców, poprzez uruchomienie aktywności fizycznej dla dzieci, dorosłych oraz powinny być także przystosowane dla osób starszych. Obiekty mogą być nowe bądź też utworzone przy już istniejących placach. Pomysłodawcy muszą uwzględnić termin wykonania projektu do 15 października 2019 roku.


Co może być finansowane?

Program dzieli się na dwa elementy: 

Wariant podstawowy w którym możemy starać się o wybudowanie siłowni plenerowej (która powinna posiadać przynajmniej sześć różnych urządzeń)

a także 

strefę relaksu (minimum 4 ławki montowane na stałe do podłoża, minimum 2 urządzenia

do gier edukacyjnych montowane na stałe do podłoża, mogą to być takie rzeczy jak szachy lub warcaby lub podobne tego typu.

W elemencie podstawowym można zagospodarować także zieleń. Wariant podstawowy to możliwość dofinansowania do 35 tys. złotych.


Wariant rozszerzony to budowa siłowni plenerowej w której tak jak poprzednio będzie minimum sześć różnych urządzeń, strefa relaksu, zagospodarowanie zieleni a dodatkowo w wariant można wkomponować plac zabaw, który będzie miał charakter sprawnościowy z minimum trzema urządzeniami i ogrodzeniem. Wariant rozszerzony to możliwość dofinansowania do 70 tys. zł. 


Obiekty jakie mogą być wpisane w OSA to także strefy gier i relaksu, street workout park/kalistenika, skatepark, parkour, trampoliny, miniboiska, boiska plażowe, boiska do sportów ulicznych, tory bmx, pumptrack bądź też zewnętrzne ścianki wspinaczkowe.


Kto może starać się o dofinansowanie?

Projekty w ramach OSA 2019 mogą tworzyć jednostki sektora publicznego, posiadające osobowość prawną i prowadzące działalność w dziedzinie sportu oraz stowarzyszenia, fundacje oraz inne podmioty, które mają osobowość prawną. 


Sochaczewianie mają pomysł na taką przestrzeń sportową muszą znaleźć klub sportowy, fundacje bądź organizacje, które zajmują się szerzeniem sportu na terenie Sochaczewa bądź urzędu i zgłosić swój pomysł. Można także zgłosić się do miasta bądź powiatu. 


Jakie są terminy?

Wnioski można składać za pomocą odpowiedniej platformy AMODIT na stronie Ministerstwa Sportu od 11 lutego do 1 marca 2019. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

bandarbandar
0
Należy koniecznie dodać, że wymienione w artykule kwoty stanowią 30-50% wartości wydatków kwalifikowanych. (2019-02-09 18:41)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy