Otwarty Międzynarodowy Turniej Judo w Oleśnicy- 11.10.2014.

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Otwarty Międzynarodowy Turniej Judo w Oleśnicy- 11.10.2014. Judo sochaczew

Zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „ Siódemka’ Sochaczew,
Szymon Górka w dniu 11 października 2014 roku  wystartował na Otwartym Międzynarodowym Turnieju  Judo Juniorów Młodszych w Oleśnicy koło Wrocławia.

Turniej stał na wysokim poziomie sportowym o czym świadczy udział reprezentacji takich krajów jak ; Azerbejdżan, Austria, Litwa Czechy, Szwecja.

Organizatorami turnieju byli: Polski Związek Judo, Dolnośląski Związek Judo oraz Urząd Miasta Oleśnica. Szymon startował w kategorii wagowej 50kg. Stoczył cztery walki:  2 wygrał i 2 przegrał. Swój udział w turnieju zakończył na VII- punktowanym  miejscu.

Turniej rozpoczął się dla naszego zawodnika niepomyślnie. Pierwszą walkę przegrał z Czechem – Petrem Zach. Za to w walkach repasażowych zawodnik spisał się dobrze. W pierwszej walce repasażowej wygrał przed czasem z zawodnikiem z UKS 10 Bydgoszcz- Iwem Stankiewiczem. W drugiej walce o VII-mą lokatę pokonał zawodnika z MKS Pałac Młodzieży Łódź – Jana Kacperskiego. Walkę o V-tą lokatę przegrał z reprezentantem Austrii – Wolfgangiem Schneider, późniejszym brązowym medalistą turnieju.

Podczas turnieju zawodników dekorowali:  trener kadry narodowej juniorów młodszych, trener UKS „ Siódemka” Sochaczew Janusz Piechna, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w boksie – Wojciech Bartnik oraz prezes Dolnośląskiego Związku Judo – Zbigniew Bielawski.