OWSIAK Z NAMI

Liczne informacje, które obiegły miejscowe i nie tyko media (o wydarzeniach donosił Tygodnik „Ziemia Sochaczew ska”, a także Warszawski Ośrodek Telewizyjny), dotyczyły prób odebrania sochaczewskiemu szpitalowi przez marszałka województwa łódzkiego karetki pogotowia, ofiarowanej Sochaczewowi przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. Karetka, podarowana ofiarnej zawsze społeczności Sochaczewa w 1998 roku, została przypisana, zgodnie z ówczesnym prawem, do Rejonowej Kolumny Transportu Sanitarnego w Skierniewicach. Po likwidacji województwa pozostała w Sochaczewie. Jednak niedawno jakiś nadgorliwy urzędnik łódzki dopatrzył się, że po likwacji WKTS Skierniewice, powinna ona, jak wszystkie inne, dostać się temu właśnie województwu, należy więc ją Sochaczewowi odebrać. Po licznych interwencjach senator Jolanty Popiołek, starosty Józefa Gołębiowskiego i władz szpitala, marszałek otrzymał pismo z prośbą o wyjaśnienie tej sytuacji, jak również o przekazanie informacji, jakie dotychczas środki i sprzęt pozostały we władaniu powiatów żyrardowskiego i sochaczewskiego po podziale województwa skierniewickiego.
Na odpowiedź senator Popiołek czeka do tej pory.
W międzyczasie u Jurka Owsiaka interweniował Krzysztof Wasilewski, szef powiatowego sztabu orkiestry. W piątek, 21 marca nadeszła odpowiedź, w której Jerzy Owsiak przedstawia swoje stanowisko.
„Po zapoznaniu się ze wszystkimi dokumentami związanymi ze sprawą karetki Renault z wyposażeniem przekazanej przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w darze ZOZ-owi Sochaczew w dniu 22.07.1998 r. należy przyjąć następujący stan prawny.
Protokółem zdawczo – odbiorczym z dnia 1.09.1998 ZOZ w Sochaczewie przekazał przedmiotową karetkę WKTS-owi w Skierniewicach „do eksploatacji przez RKTS”. Z takiego sformułowania nie wynika, że ZOZ Sochaczew przekazał prawo własności karetki na rzecz WKTS w Skierniewicach. Przeniesieni prawa własności musi być dokonane jednoznacznie, w żadnym razie takiego przeniesienia się nie dorozumiewa. Właścicielem karetki cały czas pozostawał ZOZ w Sochaczewie, pomimo, że przekazał karetkę do eksploatacji WKTS w Skierniewicach, w związku z powyższym przedmiotowa karetka nie mogła stać się własnością Województwa Łódzkiego na podstawie decyzji Wojewody Łódzkiego z dnia 1 stycznia 1999 r. Mając na uwadze przedstawiony stan prawny dotyczący prawa własności karetki uprzejmie proszę Pana Marszałka o nie odbieranie karetki prawowitemu właścicielowi i dokonanie wszystkich związanych z tym formalności”.
Stanowisko to poparła także kancelaria prawna. Wynika z tego jednoznacznie, że karetka w Sochaczewie zostać powinna. Dziękując wszystkim, którzy się do tego przyczynili, pewien jestem, że w styczniu 2004 r. społeczeństwo Sochaczewa, jak zawsze okaże swą hojność.
Andrzej Wach


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy