Pałac w Gawłowie - znamy plany i wizualizacje

/ 17 zdjęć
Zdjęcia i foto: Pałac w Gawłowie - znamy plany i wizualizacje Spotkania, jubileusze sochaczew
+12

Wielkie otwarcie i wielki dzień dla Państwa Agnieszki i Zbigniewa Gerasik. Od dwóch miesięcy współwłaściciele Pałacu w Gawłowie. Od wielu lat czekający na renowację Pałac znalazł swoją przystań w rękach nowych właścicieli.

Jak sami mówią "Mamy nadzieję, iż uda nam się doprowadzić go do świetności oraz do tego jaki był kiedyś. Jak tętnił życiem, jak z niego korzystali właściciele. Zaprosiliśmy Was dzisiaj aby pokazać kawałek historii tego miejsca, pałacu, tego parku, historia Gawłowa. Będziemy pokazywać co chcielibyśmy tu zrobić." 

Państwo Gerasik tworzą pałac z pomocą architekta Pana Marcina Głuchowskiego. Sami właściciele chcą by w zabytek tchnąć nieco nowoczesności. "Będzie to teren otwarty dla społeczności lokalnej, każdy będzie mógł aktywnie spędzać tu czas ale i rekreacyjnie". 

Całością będzie zarządzać Fundacja Ochrony Zabytków. Do aktywnych działaczy będą również należeć dzieci Państwa Gerasik. Podziękowania jakie można było usłyszeć na otwarciu były skierowane do wszystkich, dzięki którym miejsce zaczęło nabierać życia oraz tych wszystkich, którzy swoją ciężką fizyczną pracą powoli odsłaniają piękno pałacu oraz parku. 

Jak mówi prezes fundacji Pani Izabela Goryniak: "W ciągu najbliższych kilku lat park ma zostać miejscem integracji i rekreacji otwartym dla wszystkich mieszkańców i okolic Sochaczewa oraz nastawionym na realizację ich pomysłów. Ma być to miejsce w którym każdy kto ma fajny pomysł będzie mógł go zrealizować. hasłem przewodnim fundacji  jest czas i przestrzeń. I to właśnie chcemy Państwu dać. Nas czas i przestrzeń, którą będziemy zagospodarowywać. Działalność fundacji będzie wielotorowa. Chcemy przywrócić zabytkowy pałac i park do stanu świetności. Zachować jego walor historyczny, jednocześnie prowadzić działalność edukacyjną, przygotowywać książki i inne wydawnictwa związane z historią regionu i tego konkretnego miejsca. Będziemy aktywnie poszukiwać środków. Liczymy tu na współpracę z samorządami. W najbliższym czasie zacznie działać park linowy. Planujemy też przystań kajakową. Planujemy wiaty piknikowe, ścieżki. Nastawiamy się na współpracę z osobami niepełnosprawnymi , osobami potrzebującymi szczególnego wsparcia. "

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy