Pamięci Sylwestra Rozdżestwieńskiego

/ 17 zdjęć
Zdjęcia i foto: Pamięci Sylwestra Rozdżestwieńskiego Biegi sochaczew
+12

Pamięci Sylwestra Rozdżestwieńskiego, znanego spikera sportowego i dziennikarza, który zmarł w maju 2013 roku, odbywają się różne zawody czy turnieje. W minioną sobotę, 18 listopada po raz piąty odbył się Bieg Sztafetowy poświęcony właśnie jego pamięci. Start honorowy miał miejsce na stadionie w Sochaczewie przy ulicy Warszawskiej, zaś meta w Iłowie, przy cmentarzu.

Ze stadionu w Sochaczewie, gdzie uczestnicy przebiegli jedno okrążenie, autobusem przejechali pod Szkołę Podstawową w Żukowie. Tu czekała kolejna grupa uczniów, nauczycieli. A stamtąd już rozpoczęła się wymienna sztafeta. Łącznie wzięło w niej udział około 50 zawodników i zawodniczek, w tym uczniowie szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu oraz nauczyciele, dyrektorzy szkół a także znajomi i przyjaciele Sylwestra Rozdżestwieńskiego.
Przy jego grobie złożono kwiaty, wiązanki, zapalono znicz. Tu na uczestników czekała też wójt gminy Młodzieszyn Monika Pietrzyk oraz Roman Kujawa, wójt gminy Iłów. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek do Szkoły Podstawowej w Iłowie.

- Ten bieg jest wyjątkowo, bo tu nie liczy się żaden wynik. Nikt nie walczy o medal czy puchar, za to każdy otrzymuje pamiątkową przypinkę - mówi Zenon Grąbczewski z Powiatowego Zespołu Edukacji, organizator biegu, i dodaje: - Chodziło o dobrą sportową zabawę uczczenie pamięci naszego przyjaciela, wielkiego miłośnika sportu. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w tym sportowym wydarzeniu, ale i tym, którzy pomogli w jego zorganizowaniu. Dziękuję uczestnikom, współorganizatorom, nauczycielom i dyrektorom szkół, strażakom z gminy Iłów i Młodzieszyn - dodaje.
Warto też nadmienić, iż najmłodszą uczestniczką biegu była Paulina Włodarczyk, rocznik 2007 ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Sochaczewie.

Organizatorami biegu sztafetowego było: Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, Powiatowy Zespół Edukacji, Stowarzyszenie „Przez Sport w Przyszłość”, gmina Iłów, gmina Młodzieszyn oraz sekcja lekkoatletyczna OKS „SKRA” Warszawa oddział Sochaczew.

Sylwester Rozdżestwieński był honorowym obywatelem miasta Sochaczew oraz gminy Iłów, był nauczycielem, dyrektorem Szkoły Podstawowej w Żukowie. Mocno związany z sochaczewskim sportem, wiele godzin spędzał komentując duże zawody sportowe, jak i szkolne turnieje.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy