Panie Burmistrzu rozumieć czas!

/ 1 komentarzy
Zdjęcia i foto: Panie Burmistrzu rozumieć czas! Inwestycje sochaczew

Radni KO i BS


A my nie rozumiemy, czego Burmistrz nie rozumie, bo już chyba zrozumieć czas Panie Burmistrzu! 
Autor tekstu opublikowanego na stronie Urzędu Miasta „Cicha niezgoda, czy "nie" dla inwestycji?” tym razem bardzo rzetelnie opisał nasze stanowisko w sprawie głosowania Budżetu i WPF i powód naszego wstrzymania się od głosu.
Jeszcze raz podkreślamy, że bardzo nam zależy na realizacji  projektów takich jak: dwuletni projekt edukacyjny „Skok w przyszłość” dla Szkoły Podstawowej nr 3 czy remoncie ulicy 15 Sierpnia , co w naszym imieniu, w swoim wystąpieniu na sesji w dniu 7 października  br., podkreślił radny Janusz Bąbała. 
Dość już manipulacji! Pan Burmistrz zapomniał wspomnieć w swojej wypowiedzi, że w tym samym Budżecie i WPF przeznaczył kolejne pieniądze, wcześniej nieprzewidziane, na realizację projektu „Przebudowa stadionu przy ul. Warszawskiej”, tym razem na nadzór autorski nad realizacją tego projektu.
To my pytamy Burmistrza, nad którym projektem ten nadzór autorski? Tym na 420 m, czy tym na 400 m i który projekt realizujemy? A może to są pieniądze na trzeci już projekt tej inwestycji? Pytań Burmistrzowi nie mogliśmy zadać bo najzwyczajniej w świecie opuścił sesję w trakcie trwania!
Nigdy nie poprzemy realizacji projektów naruszających prawo i uszczuplających w nieuzasadniony sposób  budżet naszego miasta. Mówimy „NIE” indolencji decydentów dla prowadzonych inwestycji. Wbrew pozorom radny nie tylko odpowiada moralnie  przed swoimi wyborcami, za poświadczenie nieprawdy odpowiada również karnie. To się już zdarzało w naszym kraju. W poczuciu odpowiedzialności nie przyłożymy do tego ręki.
I kolejne pytanie do radnych PiS i SFS, kto z Was poparł słuszne żądania nauczycieli w sprawie podwyżki wynagrodzenia w trakcie strajku? Nikt. A teraz moi państwo podnosicie „łapki w górę”, w imię solidarności z nauczycielami, kto w to uwierzy? Przecież nauczycielom nic się nie należy, mogą za „miskę ryżu”, taka była wasza narracja, nawet waszych radnych nauczycieli!
Budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej Nr 2 poprzemy pod warunkiem, że nie będzie to kolejny „bubel” a dokumentacja będzie przygotowana rzetelnie, zgodnie z obowiązującym prawem!
Radna Jolanta Szczepaniak

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

jerzyk2205jerzyk2205
+1
Radni - poplecznicy burmistrza za wszystkimi pomysłami (złymi i dobrymi) głosują na tak. Czy ktoś z nich przez 9 lat, choć raz miał inne niż burmistrz zdanie i zagłosował przeciw? Na szczęście dla budżetu i mieszkańców miasta w tej kadencji jest silna i merytoryczna opozycja, która skutecznie obnaża pudrowaną przez zależne lokalne media indolencję władz miejskich. (2019-10-23 15:57)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy