Państwo Idealne: jesteście wszyscy wyłącznie bydłem

/ 1 komentarzy
Zdjęcia i foto: Państwo Idealne: jesteście wszyscy wyłącznie bydłem Filozofia, nauka sochaczew

Jesteście wszyscy wyłącznie bydłem. Trzodą, hodowaną na rzeź; dojnymi krowami; owcami, które czeka wybór pomiędzy nożycami w tym sezonie, albo nożem w kolejnym. Istniejecie wyłącznie po to, aby pracować i pomnażać majątek Ustroju, który jest w pełnym słów tych rozumieniu Dobrem Nadrzędnym.
Pilnują was Psy Boże, Domini Canes, nieustraszeni stróże moralności, ładu i porządku. Ręcznie wybierani spośród najsilniejszych dzieci, wychowywani w duchu pogardy dla śmierci i bólu. Nieulęknieni, fanatycznie oddani Jedynej Słusznej Idei.
Wysoko zaś ponad wami stoi Góra - niedoścignieni w swej mądrości starcy i mędrcy, ferujący swe wyroki na podstawie czystej Idei, polegający wyłącznie na swym racjonalnym osądzie i bezbrzeżnej zdolności do ważenia, mierzenia i krojenia każdego problemu na najmniejsze części składowe.
Państwo jest wszystkim. Jednostka jest niczym. Ponadczasowa, transcendentna Idea spaja wspólnotę nierozerwalną więzią mądrości.
...
Nazistowskie Niemcy? Pfff, bynajmniej.
ChRL? No co wy!
Rodząca się dyktatura XXI wieku? Gdzie tam!
"Państwo" Platona - podstawa i wyznacznik całej filozofii, na której modelowano ustroje państw Jedynej Słusznej Religii Miłości i Pokoju. Pierwszy ustrój totalitarny na świecie.
Miłego dnia życzę.

<3
heart emoticon

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

robroyrobroy
0
mocne i ponure,brak mi konkluzji-doprowadzone do ostateczności bydło może roznieść i zdeptać swoich pastuchów i dojarzy (2016-03-16 06:08)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy