Papierosy bez akcyzy - zatrzymana Wiesława P.

/ 2 komentarzy / 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Papierosy bez akcyzy - zatrzymana Wiesława P. Kradzieże, oszustwa, korupcja sochaczew

3 czerwca funkcjonariusze Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Wydziału Kryminalnego KPP w Sochaczewie zabezpieczyli prawie 15 tysięcy sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz dwa litry alkoholu etylowego.

 

Wiesława P. w swoim mieszkaniu w Sochaczewie przy ul. G. posiadała znaczne ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Po przeprowadzeniu krótkotrwałej obserwacji funkcjonariusze postanowili dokonać przeszukania posesji.

 

Kobieta była bardzo zaskoczona wizytą Policji, zaprzeczała, aby w mieszkaniu posiadała jakiekolwiek papierosy. Jednak uporczywość funkcjonariuszy oraz ich profesjonalizm w wykonywanych czynnościach doprowadził do ujawnienia i zatrzymania do sprawy 14 360 szt. papierosów. Godnym uwagi jest fakt, iż podczas działań funkcjonariuszy i uporczywego zaprzeczania kobiety odnośnie faktu posiadania przez nią papierosów pojawili się u niej potencjalni klienci, którzy chcieli kupić nielegalny towar.  

 

Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy wyniosły około 10 000 zł.

 

Zebrany i zabezpieczony przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanej zarzutu popełnienia przestępstwa z art. 65 § 1 KKS. Podejrzana przyznała się do zarzucanego jej czynu.

 

Autor. (JO)

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

robroyrobroy
0
no i co??!!-niech jeszcze podnoszą cenę (akcyzę,podatek i HGW jeszcze co) śmieciarze chcą zarobić na palaczach i spożywcach alkoholu,ścigają przemytników a sami przewalają miliardy na przekrętach ,dajcie mi dobrą ceną papierosów i dobrą ceną alkohol a nie będę kupował nielegalnych tylko monopolowe,paczka fajek kosztuje w produkcji 2,50 a złodziej państwowy monopolista każe płacić 12-13 zł !! kto tu okrada ? idę zapalić przemytniczego za 7 zł ! bez odbioru ,mać !! (2015-06-10 17:26)
NancyNancy
0
Jakby Polak miał pracę za godne pieniądze, to kupiłby papierosy w sklepie-legalnie, a tak to ludzi po prosu nie stać, dlatego szukają tańszego towaru. (2015-06-10 19:33)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy