PARA NA ŻYCIE

/ 8 zdjęć
Zdjęcia i foto: PARA NA ŻYCIE Film, fotografia sochaczew
+3

W sobotę 14 maja o godz.17.00 w Sochaczewskim Klubie Filmowym wyświetlimy bardzo optymistyczną komedię  prod.amerykańskiej pt.: PARA NA ŻYCIE w reżyserii laureata Oskara Sama Mendesa z 2009 roku.


Burt  i Verona żyją w szczęśliwym,nieformalnym związku.Zresztą niewiele im do szczęścia potrzeba.Wpadają jednak w lekką panikę,gdy dowiadują się,że tuż przed narodzinami ich pierwszego dziecka,dziadkowie wyprowadzają się do Antwerpii. Postanawiają więc wyruszyć w podróż,by znaleźć swoje miejsce na Ziemi,a przede wszystkim miejsce,gdzie ich potomek będzie równie szczęśliwy...


 Sam Mendes (twórca m.in."American Beauty" i "Drogi Do Szczęścia") zabiera nas w podróż do kilku rodzin w rożnych zakamarkach Ameryki.Reżyser  nie byłby sobą, gdyby nie wytknął dysfunkcyjnych przypadków,pozornie idyllicznych miejsc,gdzie pod opalenizną kryje się znudzenie i zgryzota,pod uśmiechami smutek i rozgoryczenie.


PARA NA ŻYCIE to film o miłości,niepoprawnie optymistyczny i nie jest to komedia romantyczna.Mendes nie karmi nas frazesami,nie ma tu sielanki.Pokazuje szare życie,często wypełnione rozczarowaniem, gdzie dwoje ludzi,mimo wszystko potrafi się kochać.


Zabawne,podlane sarkazmem i ironią dialogi,fajne zdjęcia i dobrze dobrana ścieżka muzyczna.

Ciepły,słodko gorzki,pełen nadziei i miłości obraz, w sam raz na sobotnie popołudnie.


Film trwa 98 min.Wstęp wolny.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy