Park linowy Sochaczew - sprawdź datę otwarcia i ceny za wstęp [FOTO]

/ 4 komentarzy / 9 zdjęć
Zdjęcia i foto: Park linowy Sochaczew - sprawdź datę otwarcia i ceny za wstęp [FOTO] Inwestycje sochaczew
+4


Park linowy to długo oczekiwania inwestycja, która powstała dzięki funduszom z Budżetu Obywatelskiego. Urząd Miasta planuje rozpoczęcie działania obiektu już w maju.

Park linowy to inwestycja, która mieści się przy ulicy Chopina 101. Pomysłodawcą projektu w ramach, którego powstał obiekt Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego jest Daniel Janiak. Koszt budowy parku to 545 tys. zł.

Inwestycja czeka na pierwszych gości, a Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji planuje otwarcie na pierwszy dzień maja. Jeśli oczywiście pogoda będzie sprzyjająca. Obiekt składa się kilku tras o różnej trudności.

Trasa zielona
To szlak, który wykonany jest z drewnianych platform oraz dziewięciu przeszkód linowych różnego typu. Przeszkody umiejscowione są na różnych wysokościach od 4 do 11 metrów. Trasa zielona do dystans 81 metrów do pokonania. Chętni będą szacunkowo przeznaczać na pokonanie tej trasy około 25 minut.

Trasa czerwona 
Do dyspozycji mieszkańców oddana jest także druga trasa, która znajduje się na wysokości 5 metrów nad ziemią. Znajdujemy tu dziewięć przeszkód o różnej konfiguracji. Przy tej trasie znajduje się również zjazd tyrolski, który liczy sobie długość 90,5 metra. Łącznie trasa czerwona wraz ze zjazdem to 166 metrów. Chętni do sprawdzenia się na trasie będą musieli mieć większe umiejętności oraz przeznaczyć na pokonanie je około 40 minut.

Plac zabaw
Dla najmłodszych uczestników przeznaczono linowy park zabaw, a dzieci nie będą musiały korzystać z lin asekuracyjnych. Atrakcja ta będzie również bezpłatna.

Park będzie czynny od maja do września, cały tydzień. MOSiR dopuszcza możliwość przedłużenia tego okresu do października. Czas otwarcia to godziny pomiędzy 10.00 a 18.00. Jeśli zainteresowanie będzie duże to godziny te również będą wydłużane. Tak samo będzie z otwarciem parku, gdzie pogoda będzie wytyczną do udostępnienia obiektu. Obiekt jest objęty całodobowym monitoringiem.

Regulamin
Z obiektu będą mogli korzystać chętni, których waga nie przekracza 130 kg. Wiek uczestników to nie mniej niż osiem lat. Dodatkowo chętni będą musieli sięgać ręką na trasach do wysokości 150 cm. Niepełnoletni muszą być pod opieką dorosłych.

Park linowy będzie pod czujną uwagą dwóch instruktorów, którzy przed wejściem danej osoby będą ją szkolili.

Na trasie zielonej oraz czerwonej będzie konieczność upięcia się w uprząż do liny asekuracyjnej i założenia kasku. Dodatkowe środki ostrożności są przeznaczone dla zjazdu tyrolskiego, gdzie będzie konieczność wpięcia specjalnego bloczku na linę asekuracyjną.

Cennik
W parku będą obowiązywały dwa rodzaje biletów: na trasę wysoką (czerwoną) i na trasę średnią (zieloną). Za trasę czerwoną zapłacimy: bilet normalny 30 zł (z kartą mieszkańca 24 zł), bilet ulgowy 20 zł (z kartą mieszkańca 16 zł). Trasa zielona to koszt: bilet normalny 20 zł (z kartą mieszkańca 16 zł), bilet ulgowy 15 zł (z kartą mieszkańca 12 zł). Grupy powyżej 10 osób będą mogły liczyć na 15 procent zniżki.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (4)

TomaToma
0
Zacznijmny od cen: 30 PLN za jednokrotne przejście trasy. Dla porównania w Julinku bilet całodniowy z możliwością bezlimitowego korzystania z parku linowego (sochaczewski przy nim to rozgrzewka) to 58 PLN w sobotę i niedzielę (cały dzień) lub 39 PLN (po godzinie 15). Dodam iż w Sochaczewie planowane zamknięcie jest o 18, w Julinku w okresie letnim w weekendy zamykają o 20. Po drugie: jak to jest iż z naszych pieniędzy (budżet obywatelski) buduje się coś za co mamy płacić. I dlaczego całość kosztowała ponad pół miliona złotych ??? (2020-03-10 14:50)
robroyrobroy
0
. (2020-03-10 18:01)
metasekwojametasekwoja
0
Czarno to widzę. (2020-03-10 21:59)
metasekwojametasekwoja
0
Kiedyś dzieci po prostu chodziły po drzewach, w krzakach bawiły sie w Indian itp. Wszystko wycięto i postawiono sztuczne budowle, gdzie za chwile zabawy trzeba zapłacić. To będzie sztuka dla sztuki. Tym sieę kończą często nieprzeyslane projekty obywatelskie.

(2020-03-10 22:03)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy