Parking rowerowy na dworcu PKP.... jak w Bangladeszu

/ 10 komentarzy / 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Parking rowerowy na dworcu PKP.... jak w Bangladeszu Komunikacja publiczna sochaczew

[Aktualizacja po 4,5 roku... ]


Stało się.... parking przed dworcem zlikwidowany.   Jest za to wiata rowerowa.  Skoro powiedziało się już A trzeba tez powiedzieć B (ktokolwiek stoi za realizacja tego pomysłu prośba jeszcze o: 

- wytyczenie  kontrapasów rowerowych na Sienkiewicza od strony wieży do dworca i od strony Starostwa Powiatowego do Dworca PKP.  

- wytyczyć na reszcie placu strefę Kiss and Ride.  Czyli postój do 30 sekund. Wiata rowerowa pod dworcem PKP


 
Oryginalny post  z czerwca 2015 !!!


Ja tylko dzisiaj z jednym pytaniem.  Kto był tak oderwany od rzeczywistości i zlecił  założenie  na parkingu P&R wiaty rowerowej. Efekt tego rozumowania,  który widać codziennie,  wystawia tylko złe światło temu miastu. Za to  pod dworcem stało dzisiaj 18 rowerów,   umocowane do wszystkiego co pionowe i nie da się wyrwać.   Ja apeluje do Pana burmistrza wytnijcie  te gablotę z parkingu pod wieżą z której nikt nie korzysta i postawcie ją przy dworcu zamiast  imitacji trawnika przy postoju taksówek.  A na przyszły rok czas wywalić tę namiastkę parkingu pod stacją  i zbudować parking dla rowerów z prawdziwego zdarzenia.

Już teraz pod stacją stoi 20 rowerów a będzie więcej,  jeśli tylko DACIE LUDZIOM SZANSE. Ogrodzony parking ze stojakami w kształcie odwróconego U z monitoringiem, zadaszony na 50-80 rowerów i skuterów będzie wielokrotnie bardziej przydatny, niż  ten pomazany placyk na 8 aut (zostawić tam tylko miejsca dla niepełnosprawnych) 3
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (10)

KarollKaroll
+3
Popieram! Dziś też się zastanawiałam nad sensem wiaty rowerowej na parkingu, który jest tak daleko od stacji. Zero wyobraźni. (2015-06-03 16:43)
pwaldapwalda
-2
Rower staje się coraz bardziej popularnym środkiem lokomocji w Polsce.Oczywiście w Sochaczewskim Królestwie Samochodowym władze tego nie zdołały zauważyć.W wielu miastach powołuje się specjalnego doradcę do spraw komunikacji rowerowej.Taki człowiek przypomina o rowerzystach i ich potrzebach samorządom.Odpowiednie parkingi rowerowe powinny być nie tylko przy dworcu ale także przy najważniejszych instytucjach publicznych. (2015-06-03 21:53)
KlaudynaKlaudyna
+3
Może projekt do Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego na parking dla rowerów przy stacji PKP? Bardzo słuszne spostrzeżenie, Panie Pawle. Takich absurdalnych, oderwanych od rzeczywistości inwestycji, mamy w Sochaczewie więcej (po co kostka brukowa na Pasażu Duplickiego, jakieś chore łańcuchy, jak to słusznie napisał kiedyś obywatel, wystarczyło lekko utwardzić, dopieścić (nie wyciąć) zieleń i zamontować latarnie, ale kameralne, alejkowe, parkowe, a nie jak ze stacji kosmicznej. Ech, a wystarczy słuchać obywateli i po prostu chwilę się zastanowić, zamiast robić na łapu capu. (2015-06-08 19:55)
robbo2krobbo2k
+3
Problem polega na tym iż ... każdy P&R ma, to bez refleksji u nas tez ma. A to że sochaczewskim P&R jest stosunkowo daleko to efekt znamy pusta wiata rowerowa.

Ale czy w Sochaczewie jest oficer rowerowy nawet społeczny (oczywiście dla naszych urżędników to fanaberia wielkich miast?

A wystarczyłoby spytac choć jednego rowerzystę czy DDR na 15 Sierpnia jest ok?
Ile lat mineło na Olimpijskiej az poprawiono krawęzniki na DDR które wystawały?

Czy ktoś z urzedników zastanowił się dlaczego Warszawa zakazała budowy DDR z kostki jako rozwiazania niebezpiecznego?

czasami mam wrazenia iz zamiast patrzec na lepszych to popełnia sie błedy za które juz inni zapłacili, więc my nie musimy ale nie .... nasze koło jest lepsze od ich koła. (2015-06-09 00:14)
margot45margot45
+1
Pierwsze zadanie dla oficera rowerowego w Sochaczewie: nauczyć to bydło, ze się nie zapieprza rowerem środkiem chodnika. Drugie: jak człowiek zgłasza telefonicznie, ze został potrącony na chodniku przez rowerzystę - NIE rozłączać się w połowie rozmowy!!! (2015-06-09 10:09)
Obywatel85Obywatel85
-1
Pozostałe bydło nauczyć odrobinę kultury słowa ;) oczywiście...........

Fajny pomysł co prawda roweru tam nigdy nie parkuje ale ten pseudo parking na kilka aut powinien być już dawno usunięty i postawione tam odpowiednie stojaki pod rowery i skutery. (2015-06-09 10:40)
GRZECHGRZECH
+1
Takie stojaki na które da się zapiąć ulocka a nie linke na jedno koło ;) (2015-06-09 12:19)
robbo2krobbo2k
-2
Po 4,5 roku od mojego apelu o parking rowerowy WYDARZYŁ SIĘ CUD. (2019-12-03 10:52)
jakubowejabluszkojakubowejabluszko
+3
Macie rację Panie i Panowie - parking rowerowy w tym akurat miejscu, 2 miejsca parkingowe dla iwalidow i calkowity zakaz wjazdu byl , jest i będzie tu najbardziej potrzebnym elementem sochaczewskiego dworca PKP i miasta ! Myślę, że do czasu aż do któregoś z sochaczewskich VIPów nie przyjedzie pociągiem osoba niepelnosprawna, a ten zaś VIP będzie chciał podjechać prawie pod sam peron by osobę tę odebrać i jak najszybciej posadziś w fotelu samochodowym. Co się stalo z ludźmi, że dzis myślą tylko sami o sobie? Każdy w Was moze być kiedyś osobą niepełnosprawną i wierzcie mi - moze byc nie stać Was na ferrari które zawiezie Was pod dom tylko przyjdzie Wam jechać pociagiem. Więcej empatii by się przydalo ! (2020-01-03 13:40)
first-onefirst-one
+1
Sochaczew ogólnie wygląda jak obsrana wiocha z PRLu, spójrzcie tylko na to zdjęcie. Teren dworca powinien być czysty i zadbany, a co mamy? Rozlany aslaft, dziury i krzaczory. Syf. (2020-01-03 16:11)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy