Parowóz z Alternatyw znów na szlaku sochaczewskiej wąskotorówki

/ 4 komentarzy / 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Parowóz z Alternatyw znów na szlaku sochaczewskiej wąskotorówki Historia i tradycja sochaczew

W kultowym serialu "Alternatywy" w jednym z odcinków wystąpił parowóz wąskotorowy Px29-1704 dogrzewających mieszkańców Ursynowa. Zapewne niewiele z mieszkańców naszego miasta wie, iż parowóz ten znajduje się od lat w Sochaczewie, ale niestety kilka lat temu został odstawiony od prowadzenia pociągów muzealnych z powodu braku pieniędzy na rewizję kotła. Dzięki pracy wielu osób i nowelizacji budżetu woj. mazowieckiego w dniu 6 lipca 2015 r. uzyskał on ponad 0,5 mln złotych na swój remont i ponowne uruchomienie. Remont parowozu odbędzie się jeszcze w tym roku i od roku 2016 powinien "nasz czajnik" wrócić na tory sochaczewskiej wąskotorówki by prowadzić pociągi turystyczne przy tym wesoło pogwizdując na ulicach miasta.

 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (4)

kacperskyykacperskyy
0
i to jest bardzo dobra wiadomosc! dzieki dla wszystkich ktorzy o to walczyli a wiem ze latwo nie bylo! (2015-07-14 10:24)
wbienkowbienko
0
Parowóz z Alternatywy jest, teraz czas na wybór Stanisława Anioła. Zostajemy przy tym z jesieni 2014, czy robimy nowe wybory? :))) (2015-07-15 08:43)
fairofairo
0
jestem za odtworzeniem stałej trasy lokomotywy sochaczew - chodaków - plecewice - tułowice a nawet kamion tj. jeździła kiedys w czasach PRL-u . była by to nie lada codzienna atrakcja i alternatywa dla komunikacji miejskiej. wczesniej kolejka bywała zawsze na czas z wieksza dokładoscia niz nasze mzk teraz ;p (2015-07-15 14:15)
kacperskyykacperskyy
0
tez o tym myslalem lecz sadze ze to jest nie do zrobienia z ekonomicznego pkt widzenia. kto mial by to przejac? PKP? remont torów. w tej chwili ciuchcia jedzie 10 km/h. podroz z kamiona trwala by tyle co z wawy do sopotu :( a jak zacznie jezdzic 40km/h... spojrz jak wyglada teren wokol torow na calym szlaku.. straty w ludziach by byly jak nic. trzeba by bylo wszystko przebudowac... ale fajnie by bylo. (2015-07-16 09:19)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy