Passa zwycięstw trwa

/ 4 zdjęć
Zdjęcia i foto: Passa zwycięstw trwa Piłka nożna sochaczew

Jak na razie piłkarze z Chodakowa bardzo dobrze się spisują. W rundzie rewanżowej jak dotychczas wygrali wszystkie trzy mecze. Pierwszy z nich odbył się w Raciążu. Błękitni, to ekipa z czuba tabeli. Bzurze wystarczyło zaledwie siedemnaście minut żeby pogrążyć gospodarzy. Biało-zieloni w tym czasie strzelili cztery gole i było pozamiatane. Rywale nie potrafili się po tych ciosach podnieść i nasi piłkarze do ostatniego gwizdka kontrolowali sytuację na boisku. Biało-zieloni zaprezentowali się bardzo dobrze na tle solidnej drużyny z Raciąża.

Kolejny rywal – Podlasie Sokołów Podlaski wydawał się znacznie słabszy. Piłkarze w Chodakowie oprócz walki ze sobą musieli stoczyć twardy bój z pogodą. Praktycznie przez cały mecz padał deszcz oraz wiał silny i zimny wiatr. W pierwszej połowie tempo gry było wolne, a jedynego gola strzelił Jarosław Stencel. Jego koledzy nie byli tak skuteczni. Gdyby wzięli przykład z Jarka już do przerwy Bzura mogła prowadzić różnicą czterech goli.

Po zmianie stron gra się ożywiła. Przyjezdni stworzyli sporo sytuacji. Na szczęście żadnej z nich nie wykorzystali. Gospodarze też nie mieli zbyt dobrze ustawionych celowników … ale po co mają Macieja Patera? Ten doświadczony piłkarz wszedł na boisko i po kilku minutach gry strzelił gola. Bzura wygrała 2:0 jednak z gry swoich podopiecznych trener Juliusz Kruszankin nie był prawdopodobnie zbyt zadowolony. Zwycięzców się nie osądza. Najważniejsze są ligowe punkty.

Kolejny mecz Bzura rozegrała w środę. Zamiast treningu odbył się sparing z Unią Iłów. Chodakowianie wygrali 2:1 (2:0). Oprócz formy przetestowane zostało oświetlenie. Gole dla chodakowian strzelili: Patryk Szewczyk (z rzutu karnego) oraz Przemysław Więczek. Unici musieli się zadowolić bramką Tomasza Grzywacza.

W najbliższy weekend Bzura wyjeżdża na mecz z Mławianką. To kolejny solidny rywal. Mam nadzieję, że nasi piłkarze staną na wysokości zadania i z trudnego terenu przywiozą kolejne ligowe punkty.

Błękitni Raciąż – Bzura Chodaków 0:4 (0:4)

gole: Kamil Stencel (2), Przemysław Więczek, Tomasz Oliwa

skład: Sebastian Kotlarski – Patryk Szewczyk, Tony Chukwuemeka, Adrian Binienda, Michał Kowalski (85′ Patryk Żakowski), Kamil Bartosiewicz, Jarosław Stencel, Adam Niemyjski (71′ Kamil Kacprzak), Przemysław Więczek (80′ Kamil Wojciechowski), Kamil Stencel, Tomasz Oliwa (63′ Maciej Pater)

Bzura Chodaków – Podlasie Sokołów Podlaski 2:0 (1:0)

gole: Jarosław Stencel (26'), Maciej Pater (77')

skład: Sebastian Kotlarski – Patryk Szewczyk, Tony Chukwuemeka, Adrian Binienda, Michał Kowalski (83′ Michał Struzik), Kamil Bartosiewicz, Jarosław Stencel, Adam Niemyjski (69′ Maciej Pater), Przemysław Więczek (77′ Kamil Wojciechowski), Kamil Kacprzak (46′ Tomasz Oziemblewski), Tomasz Oliwa