Patriotyzm Wikinga: Krótka Lekcja Historii

Zdjęcia i foto: Patriotyzm Wikinga: Krótka Lekcja Historii Słowo pisane sochaczew

Prawie 60 lat żyję w Polsce i obserwuję to co się dzieje każdego dnia, każdego miesiąca, każdego roku, dziesięcioleci. Moja wędrówka po Ziemi od dziecka przypomina zwiedzanie kolejnych kręgów piekła jak w Boskiej Komedii Dantego. Nie pamiętam aby kiedyś można było żyć spokojnie, bezpiecznie, uczciwie, normalnie.

Umysł człowieka działa jak komputer do którego codziennie wgrywają nam programy poprzez telewizję, radio, prasę i inne media. I człowiek powtarza zakodowane schematy informacji i zachowań. Żyjemy jak roboty powtarzając codziennie te same czynności, które służą głównie tak zwanej „elicie” i ich prostackim celom bogacenia się w nieskończoność. Ciągle jesteśmy oszukiwani, lekceważeni, nabierani, straszeni. Rzadko możemy realizować własne cele i zaistnieć jako indywidualność a jeszcze rzadziej jesteśmy szczęśliwi.

Ale są kraje gdzie można normalnie żyć. To kraje Wikingów: Dania, Norwegia, Szwecja. Byłem i widziałem i mogłem zostać na stałe pośród przyjaciół i życzliwych mi ludzi. Miałbym normalny Dom, samochód, rodzinę i żył w dobrobycie. I często żałuję, że tak się nie stało. Ale Patriotyzm, Kult Przodków i Miłość do Matki Rzeczpospolitej spowodowały, że jestem tutaj i męczę się każdego dnia z głupotą, prostactwem, zazdrością i i wszędobylskim chamstwem cechami charakterystycznymi współczesnej Polski.

Przez prawie 40 lat pracuję z dziećmi i młodzieżą i to moja MISJA! A dziecko nie ma łatwego życia i nie czeka go świetlana przyszłość. Staram się nauczać jak walczyć o swoje miejsce na Ziemi. Dzieci często są samotne, opuszczone, zagubione i pozostawione na łasce okoliczności. Dlatego popadają w nałogi aby choć na chwilę uciec od brutalnej rzeczywistości. Teraz coraz częściej żyją w fikcyjnym świecie komputerowych gier.

Trzeba powrócić do źródła. Przekazywać, że Polska była Wielkim i Wspaniałym Krajem. Nasi Królowie rządzili w Europie. Nasi Rycerze byli najlepsi. Nasza Husaria niezwyciężona! Każdy miał swój Dom i swoje miejsce na Ziemi. A Matka Rzeczpospolita chroniła swoich obywateli.

To wszystko sprowokowało mnie aby chwycić gitarę i osobiście zaśpiewać pieśń - Balladę o Janku Wiśniewskim aby przypomnieć młodym i dorosłym Polakom wydarzenia naszej młodości, które powoli uciekają z pamięci w mgłę zapomnienia. Niech dzieci wiedzą, że walczyliśmy aby zbudować dla nich Lepszy Świat! Jak zawsze zdradzili nas politycy i przekupni zdrajcy. Nie zdołaliśmy zwyciężyć. Ale to jeszcze nie koniec. NIGDY NAS NIE POKONACIE!

Jedną z pozytywnych wartości jest wywalczenie demokracji na poziomie miasta, powiatu, gminy. Zaczyna się układać pozytywnie współpraca pomiędzy stowarzyszeniami, klubami sportowymi i innymi organizacjami a Burmistrzem. Od lat obserwuję to w Sochaczewie, Łowiczu, Skierniewicach. System wyborów powoduje, że każdy burmistrz stara się jak może, aby jak najwięcej zrobić dla lokalnej społeczności. Wiele pozytywnych zmian jest w Sochaczewie. Mamy nowe ulice, place, Wzgórze Zamkowe, Kramnice. Wydział Promocji zasypuje nas imprezami kulturalnymi. Artyści malarze mogą prezentować obrazy, poeci przedstawiają wiersze, a burmistrz jest człowiekiem otwartym i niezwykle pracowitym. I za wszystko co udało się zrobić w czteroletniej kadencji powinniśmy podziękować Burmistrzowi Piotrowi Osieckiemu!

Ale nic dobrego nie można powiedzieć o premierach, prezydentach, ministrach i posłach, którzy nieustannie utrudniają nam życie stwarzaniem paranoicznych przepisów i coraz potężniejszą biurokracją. NIE działają dla dobra Rzeczpospolitej. Nie są patriotami a pachołkami Brukseli i Waszyngtonu. I na dobrą sprawę są narodowymi przestępcami!

Ale Wierzę, że to jeszcze nie koniec! NIGDY NAS NIE POKONACIE - jak mawiali Bohaterowie z AK. Może znów trzeba będzie chwycić za Racławickie kosy a Bóg da nam nowego Kościuszkę - jak śpiewamy w nieznanej zwrotce hymnu narodowego!

Zapraszam do obejrzenia teledysku. Na gitarze towarzyszy mi Karol Pruski. Mimo, że nie umiem śpiewać odważyłem się wykonać publicznie Balladę o Janku Wiśniewskim, jako pieśń walki w nadziei, że Przesłanie Wolności i Miłości Ojczyzny dotrze do większego grona odbiorców. Chciałbym aby moja pieśń natchnęła każdego Prawdziwego Polaka optymizmem i Nową Nadzieją. I dodała nam wszystkim SIŁ.

W Służbie dla Rzeczpospolitej

Krzysztof Buczyński

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy