Paweł Szymańsk Bluesowy król wątpliwości w pubie 77

/ 5 komentarzy / 8 zdjęć
Zdjęcia i foto: Paweł Szymańsk Bluesowy król wątpliwości w pubie 77 Koncerty i muzyka sochaczew
+3

Lekkie, wpadające w ucho bluesowe kawałki zaserwował w ostatni czwartek sochaczewskiej publiczności Paweł Szymański – wędrowny bard bluesowy, a przede wszystkim świetny gitarzysta i harmonijkarz. Było to kolejne muzyczne spotkanie w ramach „siódemkowych” koncertów organizowanych przez Pub 77 oraz Stowarzyszenie „e-Sochaczew.pl”.

W latach 80. ubiegłego wieku zafascynował go kultowy film Johna Landisa Blues Brothers i tak się zaczęło. Potem była audycja Marii Jurkowskiej „Blues wczoraj i dziś” w III programie PR oraz live Muddy Waters z Jazz Jamboree 76. Pierwszych lekcji na harmonijce ustnej udzielał mu Sławek Wierzcholski. Debiut Pawła Szymańskiego to występ na Blues Meeting w Toruniu w 1990 roku. Od tamtej pory wystąpił już sześć razy na prestiżowym festiwalu Rawa Blues. Jest laureatem wielu wyróżnień artystycznych.

Podczas ponad godzinnego koncertu artysta zaprezentował swoje autorskie kompozycje traktujące o życiu, problemach, samotności, słowem - zwykłej codzienności. Dało się również usłyszeć kilka tekstów będących powrotem artysty do czasów młodości.

Publiczność dosyć szybko poczuła bluesowy klimat i złapała świetny kontakt z artystą, który również sam nie szczędził publiczności licznych komentarzy do prezentowanych utworów, opowieści ze swojego życia czy zabawnych anegdot. W efekcie mieliśmy okazję nie tylko usłyszeć, ale również poznać bliżej tego bluesowego, nietuzinkowego wykonawcę.

Dla tych, którym muzyka Pawła Szymańskiego szczególnie przypadła do gustu mamy dobrą wiadomość – za pół roku na rynku muzycznym ukaże się jego płyta – „Król wątpliwości”.

foto: Jakub Wasilewski
artmagazine.pl

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (5)

JarekJarek
0
Swietne zdjecia. (2008-10-24 17:55)
gosiaczekkgosiaczekk
0
Popieram, zdjęcia profesjonalne ... Bardzo żałuje, że nie mogłam tam być ... (2008-10-25 22:02)
buraczany12buraczany12
0
KONCERT SUPER
Kto nie był ten trąba:) (2008-10-26 19:56)
koara koara
0
Nie!Patrzę i nie wierzę.Czy na jednym ze zdjęć nie ukazał nam się Pan Szymon??? (2008-10-31 01:53)
kudloszkudlosz
0
Koncert fantastyczny!!! Czekam z niecierpliwością na płytę, która ukaże się ,tu sprostowanie, już w grudniu tego roku, czyli za miesiąc!
Informacja i wygląd okładki na
http://www.myspace.com/pawszymanski (2008-11-03 22:35)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy