Zaloguj się do konta

Pianista Dang Thai Son oraz spektakl teatralny w Żelazowej Woli

Redakcja
2018-08-24
Koncerty i muzyka

W dniu 26 sierpnia w ramach obchodów Dnia Paderewskiego, odbędzie się w Żelazowej Woli koncert wyjątkowego Dang Tahai Sona. 


Jest to wietnamski pianista, który zdobył pierwszą nagrodę w Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Ocenia w prestiżowych konkursach takich jak Clary Haskil w Szwajcarii czy w Rosji oraz Tel Awiwie, Nauki pobierał początkowo u swojej matki a następnie w konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie. Dang Tahai Son koncertował w największych salach światowych. Uczestniczył w koncertach w telewizji japońskiej NHK, jest pianista regularnie dającym koncerty w Festiwalu Chopin i jego Europa czy festiwalu Isaaka Sterna w Miyaki. Aktualnie pianista wykłada na Uniwesytecie w Montrealu. Jego interpretacje muzyczne nagrywał między innymi CBS Sony, Deutche Grammophon oraz Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.  


Kiedy odbędzie się koncert?
W Żelazowej Woli dnia 26 sierpnia 2018 roku o godzinie 15.00 rozpocznie się recital pianisty Dai Tahai Sona. Koncerty w miejscu urodzenia Fryderyka Chopina swoją historią sięgają 1954 roku w którym to profesor Zbigniew Drzewiecki, pedagog oraz pianista, zainicjował pierwszy koncert. 


Koncerty pianistyczne w Żelazowej Woli zaczynają się w maju a sezon muzyczny trwa do końca września. Każda niedziela wypełniona jest koncertami rozpoczynającymi się o godzinach 12.00 oraz 15.00. 

  

Po wyjątkowym koncercie prezentującym talent Dang Tahai Sona będzie miało miejsce dodatkowa atrakcja. O godzinie 17.00 na Tarasie Południowym w Dworku Fryderyka Chopina odbędzie się sztuka sceniczna Miłość Chopina w wykonaniu artystów z Teatru Scena. Sztuka prezentuje życie Fryderyka Chopina ze szczególnym uwzględnieniem jego namiętności, pasji a także miłości. Odnajdziemy w niej fragmenty listów kompozytora, jakie pisał do osób mu bliskich. Sztuka przedstawia także kobiety Fryderyka Chopina, które miały wpływ na jego życie.  Reżyser Andrzej Ferenc połączył w spektaklu sztukę aktorską z grą pianistów.

Informacje dodatkowe

  • Data: 2018-08-26

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Czytaj więcej






e-Sochaczew Top 5

Sprawy urzędowo-administracyjne1

Kawiarnia ,,Przystań" już otwarta

Sprawy urzędowo-administracyjne

Znamy wyniki testów na koronawirusa zakonników z Niepokalanowa

Sprawy urzędowo-administracyjne

Koronawirus w Sochaczewie - COVID-19 w powiecie nie odpuszcza

Interwencje i pomoc

Boisko przy SP nr 2 - śmieci i brud

Partie polityczne1

Andrzej Duda ułaskawił pedofila

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc