Piękny czas duchowego przeżycia

/ 9 zdjęć
Zdjęcia i foto: Piękny czas duchowego przeżycia Kościół i religia sochaczew
+4

W dniach 26-31 sierpnia 2018r. odbyły się rekolekcje dla osób niepełnosprawnych w Niepokalanowa Lasku. Podobnie jak w poprzednich latach duchowym opiekunem rekolekcji był Ojciec Piotr Maria Lenart OFMConv.

Ogromną radością była dla mnie możliwość bliskiego spotkać się z Panem Bogiem i Maryją, jak również przyjaciółmi z którymi co roku spotykamy się na tych rekolekcjach. Zawarłem, także nowe ciekawe znajomości.

W tym roku Tematem rekolekcji był „Duch święty w naszym życiu”. Codziennie po śniadaniu słuchaliśmy konferencji głoszonych przez o. Jerzego Szyrana OFM Conv. Podczas prac w grupach mogliśmy podzielić się refleksjami oraz zadać sobie pytania, pozwalające pogłębić dany temat.

Centralnym punktem każdego dnia była Eucharystia, podczas której Słowo Boże głosił o. Piotr. Sporo czasu spędzaliśmy również na adoracji, modlitwie różańcowej oraz Koronce do Miłosierdzia Bożego.

Podczas naszego spotkania można było znaleźć czas by z każdym porozmawiać na spokojnie, rozmowy trwały do późnego wieczora. Na tych rocznych rekolekcjach nie było „Balu na Maksa”, ale nie zabrało wesołej zabawy, przy cudownej muzyce. Tańce trwały na prawdę długo !

Na uwagę zasługuje także karaoke, podczas którego wszystkie grupy zaprezentowały starannie przygotowane piosenki oraz układy taneczne.

Rekolekcje zakończyły się niedzielną Mszą Świętą razem z tutejszymi parafianami. To była brama powrotu z rekolekcji do domu wraz z nowymi doświadczeniami miłości Boga.

Zachęcam wszystkich do przyjazdu na nasze rekolekcje, które są niesamowitym czasem spędzonym wraz z wspaniałymi ludźmi i oczywiście z Jezusem Chrystusem.

W tym czasie czuje się Bożą Opiekę i nabiera sił do przetrwania wszelkich trudności. Jest to piękny czas w pięknym miejscu ukochanym przez Matkę Bożą i założyciela tego świętego miejsca, św. Maksymiliana Maria Kolbego.

Po prostu przyjedźcie i zobaczcie sami, na pewno nie pożałujecie!

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy