Pierwsza edycja Powiatowego Budżetu Obywatelskiego 2019

/ 2 komentarzy
Zdjęcia i foto: Pierwsza edycja Powiatowego Budżetu Obywatelskiego 2019  Rekreacja sochaczew

Pierwsza edycja Powiatowego Budżetu Obywatelskiego 2019

Od 1 do 30 czerwca 2018 wszyscy chętni mogli zgłaszać swoje propozycje projektów, które będą służyć mieszkańcom całego powiatu. Starostwo Powiatowe w Sochaczewie do końca lipca będzie prowadzić weryfikację złożonych projektów. 


Ile wniosków dostarczyli mieszkańcy?
Do końca czerwca mieszkańcy zgłaszali swoje propozycje w ramach PBO 2019. Wnioski można było składać osobiście bądź w formie elektronicznej. Każdy ze złożonych projektów musiał być poparty listą osób aprobujących pomysł. Wpłynęło 25 wniosków. Do dyspozycji jest kwota 1.000.000 zł podzielona między projekty twarde oraz miękkie. Jak podaje Starostwo Powiatowe najwięcej propozycji obejmuje projekty twarde w szczególności związane z infrastrukturą drogową. Pojawiły się również pomysły związane z imprezami plenerowymi, kursami szkoleniowymi w których będą mogli uczestniczyć mieszkańcy całego powiatu sochaczewskiego. 


Jak wygląda weryfikacja?
Sprawdzaniem poprawności zgłoszonych wniosków będą zajmować się odpowiednie wydziały urzędu starostwa i powiatowe jednostki organizacyjne. Urzędnicy muszą dopilnować aby dokumenty zgadzały się wymogami formalnymi, prawidłowość wypełnienia wniosku, listy poparcia. Ważnym elementem, który musi mieścić się w określonych ramach PBO 2019 będzie weryfikacja kosztów realizacji projektu oraz ich rodzaj. Projekty powinny zgadzać się z planami zagospodarowania przestrzennego, przepisami prawa oraz prawem własności. Składający wnioski powinni brać pod uwagę koszty utrzymania projektu. W przypadku braków projektowych, wnioskodawcy zostaną poinformowani o braku możliwości weryfikacji. Na poprawę będzie, po otrzymaniu pisma drogą listowną lub elektroniczną, siedem dni od momentu otrzymania zawiadomienia. 


Już na początku sierpnia mieszkańcy poznają pozytywnie zaopiniowane pomysły. Mieszkańcy powiatu sochaczewskiego głosować będą mogli od 9 do 30 września 2018 roku.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

kacperskyykacperskyy
0
"Jak podaje Starostwo Powiatowe najwięcej propozycji obejmuje projekty twarde w szczególności związane z infrastrukturą drogową"farsa.. z obywatelkiej kasy opędzą jak nie kible to remonty dróg. "Mieszkańcy powiatu sochaczewskiego głosować będą mogli od 9 do 30 września 2018 roku. "gdzie?? na tej platformie do konsultacji spolecznych??? jak to panie burmistrzu??? przecież w wywiadach z rok lub dwa temu, mowil pan ze polowa powiatu nie ma dostepu do internetu? uwaza pan ze to jest uczciwe? lub jak przy konsultachach w sprawie nazwy ronda. jak zobaczyl pan ze glosowanie idzie w zla strone to nagle jednego dnia zalogowalo sie parunastu urzedasow i co przesądziło o wyniku. Takie działania to wie pan rodem z jakiej epoki?podpowiem....Budujemy Polskę silną, rządną, sprawiedliwą!

Dobro człowieka – nadrzędnym celem działania partii!

Praworządność i ład społeczny – warunkiem socjalistycznej odnowy!

Od socjalistycznej odnowy nie ma odwrotu! (2018-07-13 08:20)
adam11111adam11111
0
LEKARZ SPECJALISTA JEDNAK POTRZEBNY OD ZARAZ (2018-07-13 09:57)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy