Pierwsze cenne pamiątki w Archiwum Ziemi Brochowskiej

Zdjęcia i foto: Pierwsze cenne pamiątki w Archiwum Ziemi Brochowskiej Historia i tradycja sochaczew

Archiwum Ziemi Brochowskiej zaczyna się powoli powiększać o pierwsze cenne dary od szczodrych ofiarodawców. Zgodnie z umową, po każdym przekazaniu miałam umieszczać oficjalne podziękowanie na moim blogu, co zatem czynię.


Marta Przygoda-Stelmach, założyciel i koordynator Archiwum Ziemi Brochowskiej pragnie wyrazić najszczersze podziękowanie Państwu Genowefie i Henrykowi Kacprzak z Famułek Królewskich za przekazanie cennych pamiątek m.in zdjęć orz dokumentów, które w znaczący sposób przyczynią się do pogłębienia wiedzy z zakresu historii regionu.


Wśród przekazanych archiwaliów znalazły się przedwojenne zdjęcia z prywatnego archiwum Państwa Kacprzaków oraz najcenniejszy dar - list ojca Pani Genowefy z 1939 r. przed wyruszeniem na Kampanię Wrześniową.


Przypominam, że wszystkie zbiory są skanowane. Nie zabieram, ani nie gromadzę oryginalnych pamiątek rodzinnych, chyba że są to archiwalia pochodzące z moich prywatnych zbiorów.


Postanowiłam, że raz na jakiś czas będę prezentować wybrane zbiory, które zostały przekazane do AZB. Czekajcie zatem z niecierpliwością na posty.


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy