Pierwsze gminne kolędowanie już za nami

/ 24 zdjęć
Zdjęcia i foto: Pierwsze gminne kolędowanie już za nami Koncerty i muzyka sochaczew
+19

"Wesoło śpiewajmy, chwałę Bogu dajmy!" - pod takim hasłem odbył się gminny konkurs na rodzinne kolędowanie, który zorganizowała Biblioteka Publiczna Gminy Sochaczew – Filia w Wymysłowie przy współpracy z parafią p.w. Matki Bożej Miłosierdzia w Pilawicach. Kolędowanie, dzięki gościnności ks. proboszcza Marcina Rutkowskiego, odbyło się w minioną niedzielę w pilawickiej świątyni. Miało ono wyjątkowo ciepły, rodzinny charakter, w czym ogromna zasługa osób całym sercem w dzieło zaangażowanych. Słowa podziękowania należą się radnej Gminy Sochaczew pani Annie Żakowskiej, pilawickiemu organiście panu Igorowi Drużyńskiemu oraz zespołom muzycznycm, które pod ich kierunkiem działają: "Pilawickim Jarzębinom" i scholi parafialnej. Zespoły te uświetniły gminne kolędowanie, które zorganizowane zostało jako konkurs dla rodzin. Wszyscy uczestnicy konkursu stanęli na wysokości zadania – swoim śpiewem, pomysłami scenicznymi, a przede wszystkim swoją obecnością pokazali, że wspólne kolędowanie i bycie razem jest w ich rodzinach ważną wartością.

Zwycięskim zespołem okazała się Rodzina Adamczyków, która wykonała przepiękną kolędę "Mario, czy już wiesz". Drugie miejsce Rodzinie Gmurków i Piechuckich zapewniło wykonanie pastorałki "Świeć, gwiazdeczko, świeć", a na miejscu trzecim znalazła się Rodzina Madejów, która zaśpiewała kolędę "Gdy śliczna Panna". Nagrody dla wszystkich zespołów (również rodziny, które nie znalazły się w zwycięskiej trójce otrzymały pamiątkowe książki i dyplomy) ufundował wójt Gminy Sochaczew pan Mirosław Orliński, a wręczyła je sekretarz gminy pani Elżbieta Kowalczyk. Konkurs poprowadziła pani Katarzyna Sobczak z Filii Bibliotecznej w Wymysłowie.

Wspólne, gromkie odśpiewanie kolędy w pilawickim kościele było radosnym zwieńczeniem pierwszego (i na pewno nie ostatniego) rodzinnego kolędowania w Gminie Sochaczew.

Osoby, które zainteresowane są zdjęciami z kolędowania, mogą je w formie elektronicznej bezpłatnie otrzymać w Bibliotece Gminnej w Kątach oraz jej Filii w Wymysłowie.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Gminna Biblioteka Publiczna w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy