Pierwsze skutki wichury

Zdjęcia i foto: Pierwsze skutki wichury Pożary, straż pożarna sochaczew

Niestety widać już pierwsze skutki nawałnicy wywołanej przez układ niskiego ciśnienia Mortimer, który aktualnie przechodzi m.in. przez powiat sochaczewski. Strażacy od paru godzin otrzymują zgłoszenia dotyczące powalonych drzew, zerwanych dachów i linii energetycznych. 

30 września, tuż przed godziną 17.00 strażacy z OSP w Plecewicach zostali zadysponowani do leżących na ziemi linii energetycznych. Jak relacjonują:

,,Po dojeździe naszego zastępu na miejsce i wstępnym rozpoznaniu okazało się,że złamana gałąź zerwała linię telekomunikacyjną. Nasze zadanie polegało na zabezpieczeniu miejsca,usunięcia gałęzi z jezdni oraz odłączeniu linii telekomunikacyjnej od budynku."

Podobna interwencja miała miejsce prawie w tym samym czasie w miejscowości Elżbietów. W tym przypadku zadysponowano zastępy OSP Szymanów oraz OSP Teresin.

,,Dziś o godzinie 16.07 dyżurny PSK w Sochaczewie, zawiadamia nas o powalonym drzewie w miejscowości Elżbietów. Na miejscu okazuje się że z dość dużej akacji ułamała się gałąź. W późniejszym czasie dowódca podjął decyzję aby ściąć całkowicie drzewo, ponieważ mimo wiatru i warunków atmosferycznych, nadal stwarzało zagrożenie. Działania trwały ponad godzinę." - relacjonuje OSP Szymanów

(źródło OSP Plecewice, OSP Szymanów)

M.


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy