Pierwsze zwycięstwo koszykarzy

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Pierwsze zwycięstwo koszykarzy Koszykówka sochaczew

I wreszcie doczekaliśmy się zwycięstwa sochaczewskiej drużyny koszykówki. Występujący w lidze WOZKosz U-14 chłopcy wygrali na wyjeździe z Legionem Legionowo.

Od pierwszego gwizdka sędziów rozpoczął się prawdziwy bój na legionowskim parkiecie. Żadna z drużyn nie odpuszczała rywalom. Pierwsza kwarta zakończyła się remisem. W drugiej Basket wzmocnił obronę. Taktyka przyniosła oczekiwany skutek. Sochaczewianie na przerwę schodzili z pięcioma punktami przewagi.

Dramatycznie zrobiło się w trzeciej minucie, trzeciej kwarty. Sędziowie popełnili błąd i z boiska spadł za pięć fauli podstawowy koszykarz Basketu – Edward Hilchen. Sochaczewianie przez dłuższy czas nie mogli się otrząsnąć. Wykorzystali ten fakt gospodarze i oderwali się na pięć punktów. Na szczęście trener naszych chłopców Adam Hilchen potrafi motywować. Jego podopieczni w ostatniej części gry zdominowali gospodarzy i pierwsze ligowe zwycięstwo Basketu w tym sezonie stało się faktem.

Legion Legionowo – UKS MOSiR Basket Sochaczew 69:76 (12:12, 16:21, 29:19, 12:24)

Marcin Kubiak (24), Edward Hilchen (20), Jakub Wasilewski (13), Mikołaj Racinowski (5), Marcin Kulisiewicz (4), Mateusz Ficygowski (4), Kacper Rydzek (2), Damian Pawłowski (2), Jakub Fus (2), Mateusz Krzemiński, Kacper Kuczma, Juliusz Hilchen, Dominik Hołdak, Aleksander Pawłowski

6.UKS MOSiR Basket Sochaczew 1-7 389-732

Już w najbliższą środę (16.12, godz.19.00), nasza drużyna chłopców zagra w Sochaczewie (hala MOSiR, ul. Kusocińskiego) z Trójką Żyrardów. Zespół ten jest w zasięgu naszej drużyny.

Dziewczęta nie poszły w ślady swoich kolegów przegrywając u siebie z SKS 12 Warszawa. Sochaczewianki są debiutantkami i ustępują swoim rywalkom wyszkoleniem oraz przede wszystkim warunkami fizycznymi. Na razie płacą na boisku wysoką cenę za zdobywane doświadczenie. Z pewnością i na tę drużynę przyjdzie kiedyś czas zwycięstw.

UKS MOSiR Basket Sochaczew – SKS 12 Warszawa 15:168 (8:45, 3:44, 2:41, 2:38)

Marta Maciejewska (5), Kaja Zajk (5), Dominika Kucharska (2), Maja Czarnocka (2), Krasucka (1), Katarzyna Borowiak, Zuzanna Wojdak, Wiktoria Mamcarz, Zuzanna Krendzelak, Gabrysia Hilchen