Pierwszy bocian już pojawił się w okolicy

/ 3 komentarzy
Zdjęcia i foto: Pierwszy bocian już pojawił się w okolicy  Rekreacja sochaczew

Natura budzi się do życia. Wiosna nadchodzi wielkimi krokami, mimo deszczu i wiatru oraz jeszcze niskich temperatur już mamy pierwsze oznaki nadchodzącego czasu rozkwitu przyrody. 


Dziś w Kampinoskim Parku Narodowym pojawił się pierwszy bocian. Wylądował o godzinie 8.30 w miejscowości Brzozówka i już zapoznaje się z terenem. I choć bociany w pojęciu naukowym wcale nie muszą oznaczać wiosny to zawsze możemy cieszyć się z faktu, iż koniec marca jest terminem w którym te ptaki, które opuściły kraj będą wracać. Pracownicy Kampinoskiego Parku Narodowego cieszą z przybyłego gościa i z pewnością zadbają o jego bezpieczeństwo. Jeśli pierwsze bocianie rodziny zameldowały się w Państwa okolicy zapraszamy do publikowania zdjęć. 


Foto: Tomasz Sekutowicz

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (3)

wbienkowbienko
0
Cześć bocian :) (2019-03-16 22:23)
robroyrobroy
0
populacja bocianów zmniejszyła się o 20 %,przybywać będą samotne ptaki których partnerzy zginęli-::""Polowania na bociany stały się czymś w rodzaju sportu narodowego dla muzułmanów z Libanu i Syrii. Uczestniczą w tym procederze całe rodziny, łącznie z dziećmi. Co gorsza, większość upolowanych ptaków nie jest zjadana, ale pozostawiana w miejscu zestrzelenia.""

brak bocianów to zwiększenie się populacji zwierzat na które poluja m.in. węzy i zmij(2019-03-17 00:50)
linulinu
0
Dzikusom nic nie pomoże.... (2019-03-17 08:50)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy