Pierwszy Dzień Wiosny

/ 8 zdjęć
Zdjęcia i foto: Pierwszy Dzień Wiosny Edukacja sochaczew
+3

21 marca 2019 r. radośnie i uroczyście dzieci z klas 1-3 w Szkole Podstawowej w Rybnie powitały wiosnę. Tego dnia zgodnie z tradycją żegnamy zimę. Dawniej nasi przodkowie tworzyli słomianą kukłę zwaną Marzanną, Śmiertką lub Śmiercichą i wrzucali ją do rzeki lub strumienia, aby nurt jak najszybciej zabrał ją ze sobą do morza. Obecnie, zamiast topienia marzanny, dzieci  urządzają Święto Wiosny lub Dzień Sportu.

My też nie zrobiłyśmy  tego w sposób tradycyjny – z Marzanną tylko  zorganizowałyśmy  Dzień  Sportu na sali gimnastycznej. Tego dnia wszyscy do szkoły przyszli w kolorach wiosny, czyli na zielono. Uczniowie z wychowawcami przygotowali wspaniałe plakaty o tematyce wiosennej, które potem zostały powieszone na holu.  Imprezę sportową rozpoczęto od odśpiewania przez każdą klasę piosenki wiosennej. Później przystąpiono do zawodów sportowych. Dzieciaki ścigały się na czworakach, skakały na jednej nodze, na skakance. Między konkurencjami dzieci rozwiązywały zagadki, układały przysłowie o wiośnie i puzzle.
Powitanie wiosny było niezwykle barwne i wesołe, a dzieci doskonale poradziły sobie ze  współzawodnictwem klasowym. Wyniosły z niego poczucie wspólnoty grupowej i odpowiedzialności za wykonanie swoich zadań. Sądzimy, że ten dzień na dobre rozpocznie   przyjście wiosny.


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi w Rybnie im. Zygmunta Pruskiego wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy