Pierwszy turniej halowy

Zdjęcia i foto: Pierwszy turniej halowy Piłka nożna sochaczew

Przez kilkanaście lat w Chodakowie była rozgrywana Sochaczewska Halowa Liga Piłki Nożnej. Wraz z upływem czasu formuła stawała się coraz mniej atrakcyjna. Ubywało drużyn i w końcu SHLPN dokonał żywota. Natura nie ludzi pustki. Opracowana została nowa formuła zimowej rywalizacji piłkarzy. W miejsce ligi pojawił się cykl turniejów organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.


W minioną sobotę odbył się pierwszy tegoroczny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Sochaczewa. W hali sportowej Gimnazjum nr 2 stawiło się dziesięć drużyn. Patrząc na składy zespołów faworyt był tylko jeden, Fast-Service. Ekipa ta została złożona z nieprzypadkowych piłkarzy, a jeden z nich Kamil Bartosiewicz ma za sobą ekstraligową przeszłość.


Grupę A wygrał Ark-Pol, który kolejno wygrał z Dynamitem Chodaków 3:0, NFC 2:0, FC Nieszawska 3:1 oraz FC Brazyliana 3:0. Drugą drużyną, która awansowała do półfinałów była wspomniana już Brazyliana.


Tabela grupa A

1.Ark-Pol 12 11-1

2.FC Brazyliana 7 8-5

3.FC Nieszawska 4 7-7

4.Dynamit Chodaków 4 2-7

5.NFC 1 2-10


Grupę B natomiast zdominował faworyzowany Fast-Service. Łatwo wygrała z Poltransem 5:0, Lagą na Kazika 6:0 oraz Stokrotką 4:0. Stracił natomiast punkty w remisowym (2:2) meczu z Ark-Polem II. Remisowy punkt zapewnił Ark-Polowi awans do półfinału.


Tabela grupy B

1.Fast-Service 10 17-2

2.Ark-Pol II 7 11-8

3.Poltrans 6 5-9

4.Laga na Kazika 4 6-14

5.Stokrotka 1 6-12


W obydwu meczach półfinałowych nie padły gole. Dopiero karne wyłoniły finalistów. Zostały nimi drużyny Fast-Service oraz Ark-Pol II. W meczu o trzecie miejsce Ark-Pol wygrał 2:1 z FC Brazyliana. Ostatni, najważniejszy mecz turnieju wygrał Fast-Service 3:1.


Dwie najlepsze drużyny zagrały w następujących składach:


Fast-Service: Michał Nowakowski, Dominik Popławski, Kamil Wróbel, Przemysław Kubisz, Patryk Szewczyk, Kamil Stencel, Kamil Bartosiewicz, Emil Botorowicz i Kamil Celeda

Ark-Pol II: Arkadiusz Hałanicz, Mariusz Wadecki, Daniel Flakowski, Marcin Markiewicz, Mateusz Mróz, Bartosz Szewczyk i Kamil Redes


Nagrody indywidualne:

Maciej Wilamowski (Ark-Pol) – Król Strzelców

Bartosz Szewczyk (Ark-Pol II) – najlepszy bramkarz

Kamil Stencel (Fast-Service) – najlepszy piłkarz


Zawody sędziowali – Bartosz Targaszewski oraz Michał Dziepak. 5
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy