PIERWSZY TYDZIEŃ OCH! FILM FESTIWALU. CO ZOBACZYMY?

/ 7 zdjęć
Zdjęcia i foto: PIERWSZY TYDZIEŃ OCH! FILM FESTIWALU. CO ZOBACZYMY? Słowo pisane sochaczew
+2

Za nami pierwsze wydarzenia tegorocznego, dwudziestego już, OCH! Film Festiwalu.

Sobota, 26 stycznia upłynęła wokół filmu "UŁASKAWIENIE". Po pokazie filmu, który był przedpremierowym, odbyło się spotkanie z reżyserem Janem Jakubem Kolskim.

Niedziela, 27 stycznia, była świętem dla fanów muzyki. O dobry nastrój zadbał zespół KROKE, grający muzykę klezmerską, etniczną, autorskie improwizacje.


Co zobaczymy w pierwszym tygodniu festiwalu (28.01-03.02.19)?

Otóż:

28-29.1 (pon.-wt.) – godz. 19:00

Film WINNI

Rutynowy wieczór przy telefonie alarmowym. Operator – były funkcjonariusz policji – z niecierpliwością czeka na zbliżający się koniec zmiany. Pijani imprezowicze, niedzielni kierowcy, blokujący numer żartownisie – irytacja policjanta rośnie, do momentu, kiedy odbiera telefon od spanikowanej kobiety. Została porwana, a samochód, w którym się znajduje, jedzie w nieznanym kierunku. Gdy połączenie zostanie gwałtownie przerwane, mężczyzna nie opuszczając pokoju rusza kobiecie na ratunek, polegając wyłącznie na swoim doświadczeniu, intuicji i… telefonie.

Thriller, prod. Dania
Reżyseria: Gustav Möller
Czas: 1 godz. 25 min.


29.1 (wt.) – godz. 17:00

Film WIEŚ PŁYWAJĄCYCH KRÓW

Trójka Berlińczyków w ramach wakacji i poszukiwań miejsc, gdzie żyje się w zgodzie z naturą, zwiedza wschód Polski. Wynajmują stary dom bez żadnych wygód od gospodarza, zajmującego się hodowlą krów i produkcją mleka – pana Stanisława. Dla miejscowych są bardziej egzotyczni, niż jakiekolwiek osoby znane im z telewizji. Czy mimo bariery komunikacyjnej i kulturowej przepaści jest możliwe porozumienie pomiędzy neo-hipisami i rolnikami z Podlasia?

Dokument, prod. Polska
Reżyseria: Katarzyna Trzaska
Czas: 1 godz. 18 min.


30-31.1 (śr.-czw.) – godz. 19:00

Film ANIOŁ (przedpremiera)

Wibrujące rock-n-rollem Buenos Aires, lata 70-te. 17-letni Carlito (Lorenzo Ferro) o twarzy anioła przemierza ulice, jakby należały do niego. Od najmłodszych lat wykorzystuje wszelkie okazje by kraść. To fascynacja, której nie chce się oprzeć. Kiedy spotyka charyzmatycznego przestępcę Ramona (Chino Darín), do głosu dochodzi ciemna strona jego natury. Za niewinnym wyglądem Carlita kryje się brutalna dusza. Film luźno oparty na życiu seryjnego mordercy Carlosa Robledo Pucha zwanego „Aniołem śmierci”.

Film biograficzny, dramat, prod. Argentyna Hiszpania
Reżyseria: Luis Ortega
Czas: 2 godz. 6 min.

Po filmie będzie można porozmawiać z reżyserką KATARZYNĄ TRZASKĄ


31.1 (czw.) – godz. 17:00

Film DZIEWCZYNA WE MGLE

Ekranizacja bestsellerowej powieści Donato Carrisi, autora „Zaklinacza”. W odizolowanym od świata górskim miasteczku zaginęła szesnastoletnia dziewczyna. Rodzice są zrozpaczeni, a mieszkańcy – zszokowani. Nie potrafią przyjąć do wiadomości, że porywaczem może być ktoś z nich. Porywaczem… lub zabójcą. Przybyły na miejsce agent specjalny Vogel (Toni Servillo) nie ma wątpliwości, że tropi mordercę. I że jest to ktoś z miejscowych. Nie interesują go badania kryminalistyczne, odciski palców i ślady DNA. Vogel wykorzystuje media. Bo ludzie nie potrzebują sprawiedliwości – potrzebują spektaklu. A on zapewni im widowiskowe polowanie na potwora.

Kryminał, thriller, prod. Francja/Niemcy/Włochy
Reżyseria: Donato Carrisi
Czas: 2 godz. 8 min.


01,03.02 (pt., ndz.) – godz. 19:00

Film GREEN BOOK (przedpremiera)

Wybitny muzyk jazzowy zatrudnia jako swojego szofera byłego bramkarza z nowojorskiego klubu nocnego i wspólnie wyruszają w trasę koncertową. Wyprawa na głębokie południe USA da początek niewiarygodnej przyjaźni, która połączy dwa zupełnie różne światy.

Dramat, komedia, prod. USA
Reżyseria: Peter Farrelly
Czas: 2 godz. 10 min.


02.02 (sob.) – godz. 19:00

Koncert PRZYBYŁ

Projekt Sławomira Przybyła – poznańskiego gitarzysty, autora piosenek.
W 2013 roku zaprosił on do współpracy wielkopolskich instrumentalistów z różnych nurtów muzycznych oraz zespołów.
Laureat „Trytonu” dla Największej Osobowości Artystycznej 47. Festiwalu FAMA (Świnoujście 2017). Jego muzyka to połączenie tradycji piosenki autorskiej, jazzu, rocka, bluesa. Występy cechuje osobliwa dramaturgia oraz improwizacja. Piosenka Przybyła jest pretekstem do muzycznej interakcji, łamania klasycznej jej formy oraz do współpracy z publicznością.


Bilety online www.lok.art.pl


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy