Pijane TIR-y

/ 1 komentarzy

Wszechobecne na naszych drogach TIR-y często uważane są za pojazdy śmierci. I chyba słusznie.
Ostatnio na trasie K-50 dwaj pijani kierowcy samochodów ciężarowych z naczepami spowodowali groźne kolizje. 24 listopada w Młodzieszynie kierujący samochodem marki MAN z naczepą, obywatel Litwy, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu osobowemu mercedesowi i doszło do zderzenia. Kierowca z Litwy był pijany, miał 2 promile alkoholu w organizmie. Na wniosek policjantów i prokuratury został zatrzymany w areszcie na 3 miesiące.
Podobne zdarzenie miało miejsce trzy dni później, również na trasie K-50, w miejscowości Ruszki. Pijany obywatel Łotwy, kierując samochodem marki Renault z przyczepą, spowodował kolizję drogową, uderzając swoim pojazdem w rondo. W jego pojazd uderzyły z kolei dwa samochody osobowe. Po zatrzymaniu sprawcy zdarzenia okazało się, że miał on, podobnie jak jego litewski kolega, prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Został zatrzymany w areszcie śledczym do dyspozycji prokuratury. Jeszcze rok temu na obu głównych trasach, K-2 i K-50 często oprócz policjantów było widać inspektorów ruchu drogowego. Szczegółowo sprawdzali oni samochody ciężarowe jeżdżące tranzytem przez nasz kraj. Obecnie można ich spotkać bardzo rzadko, o czym wiedzą kierowcy porozumiewający się pomiędzy sobą za pomocą radia SB. Być może dlatego jeżdżą na tych trasach pijani.
J.W.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

ccieccie
0
Temat bardzo wazny ale radia SB nie ma je radio CB. Kontroli na trzezwośc kierowcow moze dokonywac tez Policja wiec te sprawe mozna szybko rozwiazac robiac czeste kontrole na obwodnicy. (2006-12-11 23:24)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy