Pijany kierowca zatrzymany przez byłego funkcjonariusza policji

Zdjęcia i foto: Pijany kierowca zatrzymany przez byłego funkcjonariusza policji Narkotyki, alkohol sochaczew

Kierowca zatrzymany przez byłego policjanta miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie, a także cztery obowiązujące zakazy prowadzenia pojazdów. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.


Były funkcjonariusz KPP w Sochaczewie, wraz z kolegą jadąc ul. 600 lecia zauważyli dziwne zachowanie kierowcy samochodu osobowego marki Nissan Amera. Mężczyzna gwałtownie hamował, po czym przyspieszał i wyjeżdżał poza swój pas ruchu. Były policjant z racji swojego doświadczenia domyślał się, że kierowca może być nietrzeźwy, więc postanowił wraz ze swoim towarzyszem uniemożliwić mu dalszą jazdę.Mężczyźni dokonali zatrzymania podejrzanego mężczyzny przy przejeździe kolejki wąskotorowej. 47- latek był w takim stanie, że nie mógł utrzymać się na nogach. Na miejscu zjawili się także wezwani policjanci z sochaczewskiej drogówki. Po badaniu na zawartość alkoholu okazało się, że kierowca miał ponad 3,5 promila w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie wyszło również na jaw, że 47-latek ma cztery aktywne zakazy prowadzenia pojazdów. 


Kierowca po zatrzymaniu i osadzeniu w policyjnym areszcie usłyszał zarzut dotyczący kierowania autem w stanie nietrzeźwości, pomimo obowiązującego zakazu sądowego. W związku z tym, że czyn ten popełnił w warunkach recydywy, za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 


(źródło KPP Sochaczew)

M.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy