Pijany kierowca zatrzymany przez Zastępcę Komendanta Policji

Zdjęcia i foto: Pijany kierowca zatrzymany przez Zastępcę Komendanta Policji  Narkotyki, alkohol sochaczew

7 września Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sochaczewie w miejscowości Kozłów Biskupi dokonał zatrzymania 41-letniego pijanego kierowcy. Mężczyzna poruszał się bardzo niebezpiecznie, stwarzając w ten sposób zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.


W czwartkowy poranek Zastępca Komendanta jadąc na służbę, na przejeździe kolejowym w Zakrzewie zauważył samochód osobowy marki Opel Astra którym podróżował dziwnie zachowujący się mężczyzna. Pomimo opuszczonych zapór nie przejeżdżał na drugą stronę. Kiedy jeden z kierujących użył sygnału dźwiękowego, siedzący za kierownicą mężczyzna ruszył gwałtownie w kierunku Sochaczewa. Jadąc z dużą prędkością zjeżdżał na pobocze oraz na przeciwległy pas, stwarzając duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Zastępca Komendanta postanowił jak najszybciej uniemożliwić kierowcy dalszą jazdę. Udało mu się to dopiero po przejechaniu 5 km w miejscowości Kozłów Biskupi. 

Jak relacjonuje KPP w Sochaczewie:


Po zatrzymaniu pojazdu Komendant dobiegł do samochodu, informując, że jest policjantem. Kierujący jeszcze próbował uruchomić pojazd i odjechać, jednak Komendant do tego nie dopuścił. Używając policyjnych technik interwencyjnych odebrał kluczyki kierowcy, który był agresywny i stawiał opór. Obezwładnionego mężczyznę przekazał policjantom drogówki, którzy przyjechali na miejsce.


Nierozważny kierowca został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, które wykazało ponad 2 promile. Teraz poniesie karę za popełnione wykroczenia drogowe. 

Postawa Zastępcy Komendanta doskonale obrazuje fakt, że policjantem jest się zawsze, o każdej porze. 


(źródło KPP w Sochaczewie)

M. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy