Piknik Country STACJA TERESEE’n FOLK & COUNTRY

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Piknik Country STACJA TERESEE’n FOLK & COUNTRY Koncerty i muzyka sochaczew

Od lat nam się marzyła taka impreza. Lato, grill, wesołe towarzystwo, dechy pod sceną, dziesiątki par tańczących, kolorowe światła, a ze sceny muzyka grana na żywo. Dotarły do nas głosy, że wiele lat temu takie tańce były organizowane w Święto 15 sierpnia i miło by było wrócić do tamtych klimatów. Jako ośrodek kultury, wsłuchujący się w podobne głosy, postanowiliśmy wyjść tym oczekiwaniom naprzeciw. Jednak to nie disco będzie królowało na zaplanowanej przez nas imprezie. 


Postanowiliśmy stworzyć swego rodzaju PIKNIK, na który będą mogli przyjść i starsi i młodsi, gdzie będzie można coś zjeść, czegoś się napić, posłuchać dobrej muzyki „na żywo” i wreszcie potańczyć. Najbardziej taneczną muzyką jest niewątpliwie muzyka folkowa. I łącząc folk z country nie można sobie wyobrazić bardziej tanecznych, wpadających w ucho rytmów. Zarówno szybkich, bluegrassowych jak i spokojnego walca.

Organizujemy więc po raz pierwszy piknik pod nazwą STACJA TERESEE’n FOLK & COUNTRY, otwierając  sobie na przyszłość furtkę do różnorodności pod względem muzycznym, ale zawsze na wysokim poziomie. 


Zapraszamy już 15 sierpnia, w świąteczne popołudnie na naszą STACJĘ.
Od godz. 17.00 rozbrzmiewać będą dźwięki najlepszych polskich zespołów countrowych. Przed sceną rozłożymy prawdziwe dechy, na których będzie można tańcować aż do zakończenia imprezy, a także poznać tajniki tańca liniowego, którego uczyć nas będą tancerze z dwóch utytułowanych zespołów: RODEO DANCE i STREFA COUNTRY.

A do tańca zagrają 3 wspaniałe kapele, znane w Polsce i za jej granicami.
Startujemy z zespołem DROGA NA OSTROŁĘKĘ. Po nich wystąpi nasz teresiński TEREN C, a Gwiazdą wieczoru będzie ALICJA BONCOL & KOALICJA.
Zapraszamy na Al.XX-lecia 7 już w najbliższy poniedziałek. Będzie kolorowo, tanecznie, wesoło. Start o g. 17.00, wstęp oczywiście bezpłatny!!!!


Jeśli będzie taka potrzeba, muzyka będzie grała aż się wszyscy wytańczą :)
DROGA NA OSTROŁĘKĘ - strona www
TEREN C - strona www
ALICJA BONCOL & KOALICJA - strona www

------------------------------------------------------------------------------------

 A żeby przybliżyć Wam co to jest country podaję za WIKIPEDIĄ:
„Muzyka country, utożsamiana mylnie z filmową country and western music – odmiana muzyki rozrywkowej, powstała w USA w pierwszym dziesięcioleciu XX wieku z ballad kowbojskich i traperskich, śpiewanych przez wędrownych grajków, wyposażonych w bardzo skromne instrumentarium - banjo, gitara, skrzypce itp.
Pierwotnie prosta, oparta na trzyakordowym schemacie i instrumentarium składającym się z akustycznej gitary, skrzypiec i prostego zestawu perkusyjnego, wywodziła się z ortodoksyjnego folku z Appalachów. Z czasem wypracowała bardziej złożone instrumentarium, a jej forma stała się bardziej wyrafinowana. Zaczęła ulegać wpływom innych gatunków muzyki rozrywkowej takich jak: jazz, rock and roll, (który według znawców pochodzi od country i początkowo wiele czerpał z jej doświadczeń), rock i pop.
Operuje stosunkowo prostym instrumentarium, na które obok sekcji rytmicznej składają się charakterystycznie brzmiące: gitara hawajska (pedal steel guitar); gitara akustyczna i gitara elektryczna i harmonijka ustna, a często także: banjo, skrzypce i pianino, tzw. honky tonk (celowo nieco rozstrojone). Utwory country to z reguły dynamiczne, proste piosenki oparte na schemacie rockandrollowym i liryczne ballady, nierzadko w rytmie walca. Ich teksty opowiadają o codziennych sprawach zwykłych ludzi (miłość, praca, zabawa, problemy finansowe, kłopoty z dziećmi itp.).
Jedną ze znanych imprez muzyki country jest międzynarodowy Piknik Country odbywający się co roku w Mrągowie.”

 5
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy