Piknik historyczny Zawisza Czarny nad Bzurą

/ 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: Piknik historyczny Zawisza Czarny nad Bzurą Imprezy cykliczne sochaczew

W ostatnim czasie jako radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego uczestniczyłem w wielu lokalnych wydarzeniach. 22 sierpnia byłem na piątej edycji historycznego pikniku "Zawisza Czarny Nad Bzurą – Sochaczewskie Spotkania z Historią", organizowanego przez zaprzyjaźnione Stowarzyszenie „Nasz Zamek”, którego od 2013 r. jestem honorowym członkiem. Impreza odbywała się na ruinach sochaczewskiego Zamku, które w 2013 r. dzięki wspólnemu działaniu ze Stowarzyszeniem „Nasz Zamek”, Urzędem Miejskim i władzami Sochaczewa dwóch kadencji oraz Urzędem Marszałkowskim udało nam się zabezpieczyć i zakonserwować.  

 

Głównym przesłaniem pikniku jest popularyzowanie dziejów Sochaczewa z okresu średniowiecza. Pod tym właśnie kątem przygotowywane są historyczne atrakcje skierowane do całych rodzin przybywających na piknik. Dzięki zabawom dla młodszych i starszych, opowieściom o dawnych czasach, czy też pokazom walk rycerskich organizatorom skutecznie udaje się przybliżać historię ziemi sochaczewskiej i księstwa mazowieckiego.

 

To ważne, że odbywają się takie wydarzenia kulturalne, dzięki którym lepiej poznajemy naszą przeszłość oraz wzmacniamy tożsamość narodową i lokalną. Gratuluję Stowarzyszeniu „Nasz Zamek” udanej imprezy.

 

Mirosław Adam Orliński

 4.5
Oceń
(8 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy