Piknik promujący rodzicielstwo zastępcze "Wszystkie dzieci nasze są"

Zdjęcia i foto: Piknik promujący rodzicielstwo zastępcze "Wszystkie dzieci nasze są" Opieka społeczna sochaczew

22 września przy pięknej słonecznej aurze dzięki uprzejmości Ojców Franciszkanów, w Niepokalanowie na Placu za Bazyliką odbył się Piknik pod tytułem "Wszystkie dzieci nasze są”. Był on częścią projektu "Bądź nadzieją na miłość”, prowadzonego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rodzin Zastępczych „Stacja Dom” we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Sochaczewie. Projekt powstał dzięki dofinansowaniu ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Porozumienie Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego.

Piknik rozpoczęły Pani Agnieszka Ryczkowska-Przywoźny - Prezes Stowarzyszenia na rzecz pieczy zastępczej "Stacja DOM" oraz Pani Dyrektor PCPR Sochaczew - Katarzyna Kajak, powitaniem wszystkich zgromadzonych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. Pan Michał Orzeszek - Sekretarz Starostwa Powiatowego oraz Pani Agnieszka Ptaszkiewicz - prezes Porozumienia Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego. Serdecznie dziękujemy Panu Marcinowi Odolczykowi - Rzecznikowi prasowemu Starostwa Powiatowego za poprowadzenie imprezy.

Głównym celem imprezy była promocja rodzicielstwa zastępczego na terenie naszego powiatu oraz pozyskanie kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Jednym z celów całego projektu "Bądź nadzieją na miłość " jest budowanie wśród dzieci świadomości jakie przysługują im praw według Konwencji o prawach dziecka uchwalonej w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych i ratyfikowanej przez Polskę w 1991 roku. Stąd jedną z atrakcji dla dzieci był konkurs plastyczny pod hasłem „Mam Prawo”, w którym na zwycięzców i wyróżnionych czekały atrakcyjne nagrody.

W punkcie informacyjnym PCPR można było uzyskać wiedzę dotyczącą pieczy zastępczej oraz uzyskać szczegółowe informacje jak zostać kandydatem na rodzica zastępczego. Uczestnicy pikniku mieli możliwość porozmawiać z rodzicami zastępczymi, oraz z członkami Stowarzyszenia „Stacja Dom”, którym należą się szczególne podziękowania za ich bezinteresowność, zaangażowanie i pracę na rzecz rodzin zastępczych z naszego powiatu.

Dla najmłodszych uczestników pikniku przygotowano liczne atrakcje min.: zabawy z animatorami, warsztaty lepienia w glinie, zdobienia metodą decupage oraz darmową watę cukrową. Atrakcją cieszącą się ogromnym powodzeniem była gra Koło Fortuny, gdzie każdy, kto odgadł hasło wylosowanej zagadki, mógł zakręcić kołem i wygrać atrakcyjną nagrodę.

Podczas imprezy można było również zakupić prace wykonane przez mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sochaczewie, poznać technikę robienia makramy, a z mistrzem szachowym Panem Stanisławem Osieckim - rozegrać partię szachów.

Zarówno młodszym, jak i starszym uczestnikom pikniku dużą radość sprawiło spotkanie z uroczym labradorem, który na co dzień jest "psim terapeutą" w Fundacji Amigo.

Naszymi gośćmi byli także sochaczewscy WOPRowcy, którzy poprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa nad wodą oraz przeprowadzili pokazy, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy osobie, u której doszło do zatrzymania oddechu i krążenia.

Piknik zaszczycili swoją obecnością również tancerze z grupy "Siewców Lednicy", którzy wraz z Siostrą Adrianą zaprosili uczestników do wspólnych pląsów.

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli nas odwiedzić i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji  dostępnej pod linkiem 

http://pcpr.powiatsochaczew.pl/newsshow/9126?title=Piknik-promujacy-rodzicielstwo-zastepcze-Wszystkie-dzieci-nasze-sa-&sochaczew#prettyPhoto

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy