Piknik rodzinny "Urodziny u rodziny"

/ 12 zdjęć
Zdjęcia i foto: Piknik rodzinny "Urodziny u rodziny" Imprezy cykliczne sochaczew
+7

Korzystając z zaproszenia Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Sochaczewie w poniedziałek (24 sierpnia 2009r) policjanci z Zespołu ds. Nieletnich, Ruchu Drogowego, a także przewodnicy psów udali się do Rybna na piknik „Urodziny u rodziny”. Celem imprezy była integracja rodzin z powiatu sochaczewskiego, promowanie wartości rodzinnych oraz szeroko pojętych działań profilaktycznych w tym zakresie.

Policjantka Wydziału Ruchu Drogowego KPP Sochaczew, post. Joanna Podlaska specjalnie dla naszych „milusińskich” przeprowadziła konkurs wiedzy z zakresu bezpiecznego poruszania się po drodze. W konkursie wzięło udział siedmioro dzieci w różnym wieku. Najmłodszy z uczestników miał 9 lat i mimo swojego wieku wykazał się ogromną wiedzą. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, którymi były plecaki, kaski oraz kamizeli odblaskowe.

Po konkursie nadszedł czas na pokaz tresury oraz umiejętności psów służbowych wykorzystywanych w Policji. Sierż. sztab. Paweł Guzek oraz mł. asp. Robert Błaszczyk przedstawili pokaz posłuszeństwa psa policyjnego oraz obronę przewodnika przed napastnikiem z niebezpiecznym narzędziem lub bez.

Po zakończonym pokazie psich umiejętności chętni mogli sfotografować się z psami, przejechać się policyjnym radiowozem i przez chwilę poczuć się jak policjanci siedząc za kierownicą w radiowozie.

Dziękując za zaproszenie i mile spędzony czas mamy nadzieję, że przekazana wiedza przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu sochaczewskiego.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy