Zaloguj się do konta

Piknik rodzinny POIK-u już w niedzielę

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie
2014-09-16
Rekreacja
Pod takim hasłem już w najbliższą niedzielę, 21 września, odbędzie się rodzinny piknik integracyjny środowisk pomocowych powiatu „Urodziny u rodziny”. Zapraszamy wszystkich na teren gospodarstwa pomocniczego Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego (koło Szkoły Muzycznej) od godziny 12.00.

Organizatorami pikniku plenerowego są Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego, Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Sochaczewie, Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sochaczewie oraz Starostwo Powiatowe w Sochaczewie.

Celem tej imprezy jest integracja osób korzystających z pomocy instytucji do tego przeznaczonych, którzy borykają się z bardzo różnymi problemami, od przemocy w rodzinie, przez kwestie uzależnień po problemy rodzin zastępczych.

- Zapraszam też wszystkich chętnych mieszkańców powiatu sochaczewskiego, którzy chcą miło spędzić niedzielne popołudnie, bo chodzi nam o integrację rodzin. Chcemy promować wspólną zabawę – będą konkursy rodzinne, sportowe, na świeżym powietrzu, przy muzyce – zaprasza Sławomir Szadkowski, kierownik POIK-u.

Zabawa połączona będzie z możliwością uzyskania informacji na temat ośrodków funkcjonujących na terenie powiatu. Będą stoiska, przedstawiciele poszczególnych placówek, np. Warsztat Terapii Zajęciowej, który zaprezentuje swoją twórczość artystyczną.

Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego propagować będzie wiedzę o stwardnieniu rozsianym. Od wielu lat prowadzi kampanię społeczną „Symfonia serc”. – Chcemy w Sochaczewie pokazać problemy osób chorych na stwardnienie rozsiane. Jest potrzeba edukacji społeczeństwa w tym temacie. Na naszym stoisku będą materiały, ulotki, publikacje oraz symulacja komputerowa, jak funkcjonują osoby z SM. Osoba zdrowa będzie mogła postawić się w sytuacji chorego na stwardnienie rozsiane – mówi Tomasz Połeć, przewodniczący PTSR.

Zabawom rekreacyjnym z udziałem rodzin, animatorów i wolontariuszy oraz konkursom plastycznym, sportowym z nagrodami towarzyszyć będą występy zespołów NO PACK i Same Gwiazdy. Nie zabraknie informacji o regionie, będzie można coś zjeść, na dzieci czekać będą różne atrakcje.

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc