Piknik rodzinny Zawisza Czarny Nad Bzurą – program

Zdjęcia i foto: Piknik rodzinny Zawisza Czarny Nad Bzurą – program Rekreacja sochaczew

Stowarzyszenie Nasz Zamek organizuje już po raz ósmy historyczny piknik Zawisza Czarny nad Bzurą – Sochaczewskie Spotkania z Historią. Szlak Książąt Mazowieckich przenosi sochaczewian w świat historii oraz przybliża dawne dzieje mieszkańcom. 


Sochaczew i jego daleka historia z okresu Księstwa Mazowieckiego staje przed widzami podczas turniejów oraz walk rycerskich a także siejących postrach scenach wypowiedzenia wojny przez Zawiszę Czarnego. Przedstawienia jakie Sochaczew będzie miał możliwość oglądać już ósmy raz należą do najbardziej wartościowych w naszym mieście. Kunszt przygotowania całego widowiska oraz fantastyczne opowieści narratora, współpraca z widownią, wszystko to tworzy niesamowity program. Sochaczew w swoich dziejach posiada wiele ciekawych historii, w tym przeszłość Zamku Sochaczewskiego i jako najważniejszego zabytku naszego miasta, Stowarzyszenie Nasz Zamek szczególnie propaguje wydarzenie z 15 lipca 1414 roku. W tym czasie Zawisza Czarny z Grabowa wypowiedział w imieniu króla Polski wojnę Zakonowi Krzyżackiemu. Stało się wydarzeniem zwanym Wojną Głodową. Inicjatywa jest współfinansowana ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz dofinansowane przez Gminę Miasto Sochaczew w zakresie współpracy miasta Sochaczew z organizacjami pozarządowymi.


Jak wygląda program pikniku na Wzgórzu Zamkowym?


O 16.45 Zawisza Czarny zostanie powitany uroczyście na zamku przez księcia Siemowita IV


Od 17.15 do 19.30 odbędzie się turniej rycerski na dworze Siemowita IV, który to będzie wydarzeniem na cześć Zawiszy.


Godzina 20.00 na Placu Kościuszki Zawisza Czarny wypowie wojnę Zakonowi Krzyżackiemu 


20.15 do 20.30 z paradą średniowieczną publiczność przejdzie na zamek


20.30 będzie można oglądać potyczkę rycerską w poświacie pochodni 


20.40 do 21.30 każdy zainteresowany będzie mógł posłuchać opowieści zamkowych przy blasku ogniska z kiełbaskami


Co dodatkowego podczas pikniku?


Uczestnicy oraz przybyli goście zamkowi będą mogli uczyć się rzemiosła podczas pokazów, wysłuchać opowieści o uzbrojeniu a także zwyczajach w średniowieczu. Chętni nauczą się łucznictwa oraz będą mogli skorzystać z przejażdżek konnych. Ciekawą propozycją będzie mobilna gra dla najmłodszych w której przewidziane zostały nagrody Szlak Rycerski – Śladami Młodego Zawiszy. Zamkowa fosa zapełni się zabawami oraz grami a chętni nabędą materiały promocyjne na stoisku Stowarzyszenia Nasz Zamek.


Gdzie i kiedy spotykają się rycerze oraz księżniczki?


Sobota, 18 sierpnia 2018 roku na wzgórzu zamkowym. Całość pikniku przewidziana jest od godziny 16.30 do 21.30.

 

Informacje dodatkowe
  5
  Oceń
  (2 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy