Piknik rodzinny SCK w parku im. I.W. Garbolewskiego

/ 68 zdjęć
Zdjęcia i foto: Piknik rodzinny SCK w parku im. I.W. Garbolewskiego Sztuki sceniczne sochaczew
+63

31 sierpnia w godzinach przedpołudniowych w parku im. I.W. Garbolewskiego w Sochaczewie odbył się ,,Piknik rodzinny" - pierwsza część Finału Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Unity”.

Tego dnia przekonaliśmy się po raz kolejny, jak wiele można przekazać widzom za pomocą tańca. Udowodniono nam również, że właśnie dzięki niemu możemy doskonale porozumiewać się mimo dzielącej nas bariery językowej. 

W trakcie pikniku odbywały się m.in. ćwiczenia z AcroYogi. Trudne, różnorodne figury nie stanowiły jednak większej trudności dla utalentowanej międzynarodowej młodzieży. 

Pokazano nam również rybę stworzoną z wielu butelek napełnionych niebieską farbą. Miała ona na celu zwrócenie uwagi widzów na to, że nieuchronnie zalewa nas fala plastiku. Prądy oceaniczne już utworzyły duże dryfujące skupisko śmieci i plastikowych odpadów w północnej części Oceanu Spokojnego między Kalifornią a Hawajami. Jest to powodem śmierci zwierząt morskich, w tym ponad miliona ptaków i około 100 000 ssaków rocznie. Niszczymy to co pozwala nam żyć - naturę.

,,Zbieraliśmy wszystkie plastikowe rzeczy, w tym butelki jakie znaleźliśmy na naszej drodze. Zrobiliśmy z części kukiełki. Do pozostałych nalaliśmy niebieskiej farby i włożyliśmy światełka, co podczas wczorajszego spektaklu niesamowicie wyglądało w ciemnościach." - poinformowała widzów jedna z uczestniczek Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego ,,Unity".

Dzisiaj również wyglądało to niesamowicie i bardzo wymownie. Na zakończenie na scenie wystąpił zespół Abstrakt pod okiem p. Moniki Osieckiej-Jaworskiej. 

Jednak to nie koniec atrakcji przygotowanych na zakończenie Festiwalu. Przed nami jeszcze:

- godz. 14.00 – Prezentacja spektaklu teatru tańca dla dzieci „Jumika” (Słowacja) – Sochaczewskie Centrum Kultury ul. 15 Sierpnia 83

- godz. 19.00 – „Black SQR” performatywno – muzyczna instalacja – Sochaczewskie Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83

- godz. 20.00 – zakończenie Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Unity”/ after party.


M.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy