Piknik z okazji Święta Wojska Polskiego już za nami

/ 3 komentarzy / 29 zdjęć
Zdjęcia i foto: Piknik z okazji Święta Wojska Polskiego już za nami   Imprezy cykliczne sochaczew
+24

15 sierpnia z okazji Święta Wojska Polskiego w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 sierpnia 83 odbył się III Piknik Wojskowy. 

Dzisiejsze wydarzenie na Scenie Letniej w SCK zgromadziło wiele sochaczewskich rodzin. Dzieci chętnie korzystały z przygotowanych dla nich atrakcji. Było malowanie buziek, wspólne wykonywanie rysunków, malowanie kredą, quizy, gry i zabawy animacyjne. 

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się strzelnica oraz rzut granatem do celu przygotowane przez Bractwo Strzeleckie ,,Salwa". 

Podczas pikniku zaprezentowano również sprzęt wojskowy z 3. Warszawskiej Brygady Obrony Powietrznej, odbył się pokaz filmu "Stary Sochaczew 1939" oraz koncert pieśni patriotycznych i wojskowych w wykonaniu członków Wokalno-Instrumentalnego Zespołu Mundurowego Patria. Uczestnicy wydarzenia mieli możliwość zapoznania się z wystawami m.in. wystawą ,,Kampania wrześniowa w filatelistyce" oraz z wystawą zdjęć i prezentacją wspaniałego albumu ,,Stary Sochaczew".

Oprócz wymienionych wyżej atrakcji były również stoiska z militariami, stoisko gastronomiczne, grochówka wojskowa, lody i napoje. 

Piknik odbył się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Osieckiego. 


M. 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (3)

robroyrobroy
+1
Pełna gala była w innym miejscu

(2019-08-16 16:48)
first-onefirst-one
0
Święto pasożytów i "armii" urzędników. Przeżerają wszystko co wypracują ludzie. (2019-08-16 19:47)
robroyrobroy
0
@first-one Społeczeństwa zorganizowane ,np. mrówki,pszczoły,termity,kierują do swojej obrony ok. 5 % populacji,sama natura tak zadecydowała,i nie śęk w tym aby utrymywać wojsko czy policję,sęk w tym aby pieniądze podatników racjonalnie wydawać a nie trwonić w tworzenie Wojsk Obrony Terytorialnej,zakupy dla jakichś SPEEDÓW -samochodów po 200 K zł,tworzenie nowych instytucji aby umieścić tam swoich zaufanych,dać im zarobić-kiedyś w budynku Przy !-go Maja znajdował się Urząd Miasta,Gmina i Startostwo,dzisiaj każda z tych instytucji ma swój ogromny gmach i zatrudnia dziesiątki osób więcej jak przed -powiedzmy-20 laty,Jest już ponad milion urzędników z których część,duża część (era komputerów,faksów,kopiarek,-kiedyś tego nie było,wszystko szło ręcznie i dawali radę?),przerabia żarcie na guano,powstało setki Instutucji "pozarządowych" które sa finansowane z budżetu,wymyśla się budowę jakiś Centralnych Portów komunikacyjnych ,mających tylko jedno do spełnienie-aby nazwać taki twór Imieniem odpowiedniej osoby .

na zdjęciu-żołnierz termit urodził się już z kłami (2019-08-17 06:28)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy