Ping-pongowy Mikołaj

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Ping-pongowy Mikołaj Tenis stołowy sochaczew

Sześć sobotnich godzin spędzili pasjonaci tenisa stołowego w hali sochaczewskiego MOSiR. Powodem był Świąteczny Turniej Tenisa Stołowego zorganizowany przez UKS MOSiR Basket Sochaczew i firmę KomPit.

Do zawodów przystąpiła rekordowa ostatnio ilość uczestników. Piłeczkę odbijało 39 osób podzielonych na cztery kategorie – dziewczęta, dzieci (szkoła podstawowa), młodzież (gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna) i dorośli.

W najliczniej obsadzonej kategorii „dorośli” zagrało dziewiętnastu mężczyzn. Pierwsza runda, to rywalizacja w czterech grupach. Do fazy pucharowej awansowało po dwóch najlepszych zawodników. W półfinałach Damian Selerski wygrał 3:0 z Piotrem Michalczukiem. Takim samym wynikiem zakończył się drugi, bratobójczy pojedynek pomiędzy Jackiem i Rafałem Malinowskimi. Pojedynek o brąz z Piotrem Michalczukiem, wygrał 3:1 Rafał Malinowski. Finał pomiędzy Damianem Selerskim i Jackiem Malinowskim zakończył się wynikiem 3:0. Pozostałe kategorie zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”.

3.Rafał Malinowski

Po turnieju głównym odbył się dodatkowy turniej deblowy, w którym wystąpiło sześć par. W finale bracia Selerscy wygrali 3:1 z Adamem Ertmanem i Jakubem Kaźmierskim. Trzecie miejsce zajęli Piotr Michalczuk i Marek Korzemski.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, a podczas trwania imprezy mogli skorzystać ze słodkiego poczęstunku. Najważniejsze jednak było, że tak liczne grono w różnym wieku, mogło aktywnie spędzić czas.