Pinokio naszym przewodnikiem po świecie

/ 11 zdjęć
Zdjęcia i foto: Pinokio naszym przewodnikiem po świecie Edukacja sochaczew
+6


Dzień 16 października 2014r. na długo zapisze się w pamięci uczniów klasy IVA Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Kątach. Pod opieką p. Urszuli Kubańskiej i p. Sylwii Wesołowskiej uczestniczyli Oni w pierwszej w tym roku szkolnym wycieczce. Wraz z czwórką kolegów z klasy VB, Czwartoklasiści w 100% składzie wyruszyli o 8.30 do Teatru Rampa w Warszawie na spektakl pt. „Pinokio, czyli świerszczowe opowieści”.

O godzinie 10.20 byliśmy już na miejscu, gotowi na wrażenia dla naszych spragnionych sztuki duszyczek. Uczniowie byli zachwyceni miejscem i atmosferą w nim panującą. A kiedy światła zgasły.......

„Skąd mógł wydostać się ten głosik?...Przecież tu nie ma żywej duszy...Czyżby ten kawałek drewna?...Nie... to niemożliwe. Skoro ten kawałek drewna mówi, to wystrugam z niego wesołego pajaca. Nie będę czuł się wtedy taki samotny. Razem będzie nam weselej w życiu.”

Tymi słowami przywitał nas ze sceny Dżepetto i razem z nim wkroczyliśmy w piękny, zabawny, ale jednocześnie pełen mądrych przesłań świat małego pajaca, który nie zawsze postępuje słusznie, ale ma wielkie serce i na szczęście w porę dochodzi do właściwych wniosków. Razem z Pinokiem było nam bardzo wesoło, byliśmy w Teatrze Marionetek, w Cyrku, w Krainie Zabawy, a nawet w brzuchu Wielkiej Ryby. Pani Dorota Osińska,odtwórczyni roli pajaca, dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń, podobnie jak Świerszcz, którego piosenki były przepiękne.

Zadowoleni posiłkiem dla duszy, opuściliśmy mury teatru i udaliśmy się do miejsca, które jest nieodzownym punktem każdej wycieczki, czyli Mc'Donalds i KFC w centrum Wola Park. Tam zadowoleni uczniowie dostarczyli pokarm także swoim „ciałkom”.

Posileni pod każdym względem, wracaliśmy do szkoły w atmosferze śpiewów i wesołych rozmów.

Wycieczkę możemy zaliczyć do bardzo udanych. Już planujemy następną. Dziękujemy uczniom za odpowiednie zachowanie, kulturę osobistą, świetne humory oraz promienne uśmiechy.Takie wyjazdy z Wami to dla nas czysta przyjemność :)

Sylwia Wesołowska

Urszula Kubańska

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy