Piotr Szenk, dyrektor szpitala w Sochaczewie, oczyszczony z zarzutów

W środę, 3 sierpnia w Sądzie Rejonowym w Sochaczewie zapadł wyrok uniewinniający zastępcę dyrektora Szpitala Powiatowego dr. Piotra Szenka od ciążących na nim zarzutów.
Przypomnijmy, że w styczniu 2010 roku Prokuratura Okręgowa w Radomiu postawiła między innymi dr. Szenkowi zarzuty, związane ze sprawą korupcyjną, obejmującą jeszcze kilka innych osób. Sprawa dr. Piotra Szenka została jednak wyłączona i przekazana do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie w grudniu 2010 roku wpłynął akt oskarżenia. W rozmowie, którą przeprowadziliśmy ponad półtora roku temu, Piotr Szenk powiedział, że jest uczciwy i potrafi to udowodnić. Dlatego też postanowił współpracować z prokuratorem. Mówił też, że zależy mu na tym, by postępowanie zostało jak najszybciej zakończone, a on sam oczyszczony z zarzutów.
Dwa dni po ogłoszeniu werdyktu sądu, doktor Piotr Szenk powiedział
Z ciążącymi zarzutami żyło mi się bardzo trudno. Jestem więc bardzo szczęśliwy, że postępowanie zostało zakończone, a mnie oczyszczono z podejrzeń. Wyrok, który zapadł w środę w Sochaczewie uważam za właściwy i sprawiedliwy.-
Środowy wyrok jest nieprawomocny i stronom przysługuje prawo złożenia apelacji.

mg

 

0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy