PiS przeciwko testom dla służby zdrowia

/ 2 komentarzy
Zdjęcia i foto: PiS przeciwko testom dla służby zdrowia Partie polityczne sochaczew

Czy nasz lokalny poseł Maciej Małecki głosował również przeciwko cotygodniowym testom na koronawirusa dla służby zdrowia??? Prezes kazał, więc trzeba było głosować...
Sejm w nocy z czwartku na piątek zdecydował w sprawie poprawek zgłoszonych przez Senat do ustawy dotyczącej pakietu antykryzysowego. Lider Platforma Obywatelska Borys Budka zwrócił uwagę na to, że "odrzucono głosami PiS-u" testy dla pracowników ochrony zdrowia, które według jednego z postulowanych zapisów mieli przechodzić raz w tygodniu.
Przeciwko testom dla służby zdrowia głosował m.in. senator PiS Stanisław Karczewski. Jako lekarz zgłosił się na dwa dni do pomocy w szpitalu w Nowym Mieście (zrobił przy tym kilka konferencji prasowych) po czym wrócił do domu i zrobił sobie test na koronawirusa. Senator Karczewski 2 razy głosował przeciwko zapewnieniu dostępu do cotygodniowych testów lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom, którzy codziennie mają kontakt z potencjalnie zakażonymi pacjentami.
Przeciwko testom głosował również minister zdrowia Łukasz Szumowski. Profesor nauk medycznych przedłożył doraźny interes polityczny nad przysięgę Hipokratesa. Polityka nie powinna dominować nad etyką lekarską.

 



4.4
Oceń
(7 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

robroyrobroy
0
. (2020-04-20 05:16)
krisdkrisd
0
"Po trupach do celu"... to stała dewiza PiS... teraz muszą za wszelką cenę zrobić wybory prezydenckie w maju... cena życia i śmierci... (2020-04-21 23:46)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy