PKW opublikowała listy wyborcze

/ 10 komentarzy
Zdjęcia i foto: PKW opublikowała listy wyborcze  Wybory samorządowe 2018 sochaczew

Do losowania przystąpiło dziesięć komitetów wyborczych. Na pierwszy miejscu uplasował się KWW Bezpartyjni Samorządowcy. 


PiS jest na miejscu ostatnim czyli dziesiątym. Losowanie objęło komitety wyborcze o zasięgu ogólnokrajowym. Numery wylosowane przez komitety będą obowiązywały na listach w wyborach  radnych powiatu, gmin a także do sejmików wojewódzkich.


Dokładna lista komitetów przedstawia się następująco:


Lista nr 1 - KW Bezpartyjni Samorządowcy
Lista nr 2 - KW PSL
Lista nr 3 - KW Partia Zielonych
Lista nr 4 - Koalicyjny KW Platforma i Nowoczesna
Lista nr 5 - KW SLD Lewica Razem
Lista nr 6 - Partia Razem
Lista nr 7 - KW Ruch Narodowy RP
Lista nr 8 - KW Wyborców Kukiz'15
Lista nr 9 - KW Wyborców Wolność w Samorządzie
Lista nr 10 - KW PiS 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (10)

jerzyk2205jerzyk2205
+3
Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy w Sochaczewie tworzą członkowie Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej, przedstawiciele dawnego Komitetu Obywatelskiego "Solidarność", którzy tworzyli sochaczewski samorząd w latach '90, przedstawiciele lokalnych organizacji pozarządowych i osoby niezależne. Wszystkich łączy wspólny cel, służba mieszkańcom. Czas skończyć z kiepskim zarządzaniem finansami publicznymi, partyjnym TKM przy zatrudnianiu i obsadzie stanowisk w jednostkach samorządowych, wszechobecnym populizmem oraz brakiem pluralizmu w mediach lokalnych. Samorząd ma być obywatelski, a nie partyjny. (2018-09-26 23:23)
zabczynski227zabczynski227
0
Pan Osiecki zawsze przy poprzednich wyborach stwarzał wokół siebie otoczkę niezależnego ,. idącego do wyborów poza jakąkolwiek partią polityczną . Po spotkaniu z premierem Panem Morawieckim na placu centrzalnym , już wszystkim wiadomo , że Pan Osiecki to człowiek zw PiSu , który od PiSu dostał namaszczenie na burmistrza. Dziwi mnie tylko jedno , tak duża partia jak PiS , z takimi podobno notowaniami , nie jest w stanie wystawić swojego kandydata, kandydata czysto pisowskiego , a nie farbowanego liska chytruska . (2018-09-29 16:19)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Funkcjonuję w samorządzie lokalnym, powiatowym i miejskim, od dawna i konsekwentnie startowałem w kolejnych wyborach jako przedstawiciel Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej, stowarzyszenia zrzeszającego ludzi skupionych na działalności w samorządzie lokalnym. Widziałem przez ten czas wiele wędrówek i przeobrażeń ludzi koniunkturalnie traktujących swoją rolę w samorządzie lokalnym. Mogę powiedzieć też wiele o barwnej karierze samorządowej m.in. obecnego burmistrza. Zapewne mało osób pamięta, że zanim został wicestarostą, startując do powiatu z listy PiS, był również bez powodzenia kandydatem tej partii na burmistrza. Stracił parasol PiS kiedy zawiązał koalicję powiatową ze środowiskiem skupionym wokół PSL. W następstwie utworzył z kolegami Sochaczewskie Forum Samorządowe (SFS), które do dzisiaj przyciąga w większości funkcyjnych ludzi samorządu o różnej proweniencji. W tym też czasie burmistrz Osiecki wstąpił w szeregi Prawicy Rzeczypospolitej (Prawica RP), będącej wówczas sojusznikiem PiS, a wykluczonej z koalicji rządowej w 2016 roku. Aktualnie na stronie internetowej partii burmistrz Osiecki jest nadal pełnomocnikiem Prawicy RP dla powiatu sochaczewskiego. Teraz w tych wyborach samorządowych Prawica RP odwróciła się od PiS i startuje z Kukiz'15. Sochaczewski PiS najwidoczniej nie ma z tym problemu skoro po raz kolejny popiera na burmistrza kandydata Prawicy RP. Może w ten sposób chce uniknąć powtórki z porażki, jaka zdarzyła się w 2010 roku. Wówczas kandydat PiS nie wszedł do drugiej tury wyborów na burmistrza, a PiS później nie mając innego wyjścia poparł p.Osieckiego. Tak powstała dzisiejsza koalicja rządząca miastem i powiatem. Czy to jest zgodne z wolą sochaczewskiego elektoratu? Być może, bo "jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma"! (2018-09-29 19:50)
GizmoGizmo
0
jerzyk2205 Czego to by Pan nie dokonał, wszyscy słabi, źli. Tylko Czy Pan z byłym kandydatem nie prosili tego z PISu o poparcie ????? Dlaczego Pan nie kandyduje na fotel burmistrza - tyle ma Pan pomysłów i rad dla innych - strach ? zawsze drugi, zawsze za plecami innych. Tchórz ??? (2018-09-29 23:14)
stawik12stawik12
0


Gizmo. Wiesz jaka jest różnica pomiędzy Tobą a jerzykiem? A taka ,że Pan Jerzy pokazuje swoją twarz i dyskutuje z Tobą jako konkretna osoba a ty jak tchórz i zwykły tr..l internetowy na usługach ,wiadomo kogo , raz że gadasz bzdury a dwa niestworzone rzeczy. Taka moja opinia , a jeżeli chodzi o mnie to nie mam zamiaru z takim kimś podejmować dyskusji. (2018-09-30 00:04)
jerzyk2205jerzyk2205
0
@Gizmo

Nie wiem jak były kandydat, ale ja na pewno nie prosiłem "tego z PiSu" o poparcie, to raczej "ten z PiSu" prosił mnie o zatrudnienie kilku jego kolegów partyjnych w magistracie!!! W odpowiedzi usłyszał, że chodzi o konkursy i kompetencje. Od tamtej pory kolejnej okazji już nie miał.

Moje pomysły i rady wynikają z wykształcenia i pozyskanej wiedzy (jestem zwolennikiem kształcenia się przez całe życie) i 20-letniego doświadczenia samorządowego na kluczowych stanowiskach.

Przywykłem zawodowo do bycia mocnym ogniwem dobrego zespołu. Wówczas czerpię satysfakcję z pracy. Nigdy nie knułem za czyimiś plecami, jakby tu zostać pierwszym. Nie z tchórzostwa, ale z szacunku, że ktoś mi zaufał zapraszając do współpracy. Czas jednak nie stoi w miejscu i zdrowie też się dopomina o pamięć. Pokora nie jest mi obca. (2018-09-30 09:21)
GizmoGizmo
0
@jerzyk2205 Pana klasyczna odpowiedź jak wszystkie inne, Pan nie ale ten inny to tak - PAN NIE ! Ale nie o tym mowa. Czy Pana wykształcenie i posiadana wiedza nie pozwala Panu na ubieganie się o fotel burmistrza ? czy stanowisko burmistrza nie jest mocnym ogniwem a nawet najmocniejszym ? powinno być ! Ma Pan rację czas nie stoi w miejscu a zdrowie każdego prędzej czy później będzie się dopominać o pamięć. Przyjmijmy, że Pan Gołkowski wygrywa batalię o fotel burmistrza w naszym mieście (oczywiście hipotetycznie), czy Pańskie zdrowie, wykształcenie i wiele innych "zalet" będze Panu przeszkadzało w zajęciu stanowiska wiceburmistrza ????? Tylko któtko proszę TAK czy NIE - bez pisania elaboratu. (2018-09-30 13:05)
wbienkowbienko
+1
@Gizmo, a co tam u szwagra? (2018-09-30 19:50)
GizmoGizmo
0
@ wibienko sam wstydzisz się zapytać czy tylko takie pajacowanie ??? (2018-09-30 20:58)
jerzyk2205jerzyk2205
0
@Gizmo

Proszę o powagę, bo to nie Pan, a Pan Gołkowski jest kandydatem na burmistrza. Ja kandyduję do Rady Powiatu. (2018-09-30 23:40)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy