Plac Kościuszki - taniec przeciwko przemocy "Nazywam się Miliard" [foto]

/ 1 komentarzy / 41 zdjęć
Zdjęcia i foto: Plac Kościuszki - taniec przeciwko przemocy "Nazywam się Miliard" [foto] Spotkania, jubileusze sochaczew
+36

16 lutego na placu Kościuszki odbyła się akcja pod tytułem "Nazywam się Miliard". Sochaczewianie zatańczyli wyrażając swój sprzeciw wobec przemocy stosowanej szczególnie wobec kobiet. Dołączyliśmy tym samym do grona miejscowości na całym świecie, które organizowały akcję pod hasłem One Bilion Rising.


Organizatorzy akcji włożyli ogrom pracy w przedsięwzięcie. Szczególne podziękowania należą się Marlenie Skrobosz, Katarzynie Pyś-Fabiańczyk, Radkowi Fabiańczykowi, wszystkim osobom wspierającym: Marcie Zarzyńskiej i Kinu Odeon, Katarzynie Kajak i Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie, Barbarze Jachimowicz, Pawłowi Piątkowi oraz Stowarzyszeniu Sochaczewskie Fiaty 126p, MOPS Sochaczew, Marcie Sajdak za fantastyczne foto z wydarzenia. 


W 2020 roku tematem wiodącym akcji Nazywam się Miliard/ One Billion Rising w Polsce jest kwestia zgody na kontakty intymne. Wszystkie mamy prawo do kontaktów intymnych bez przemocy!


Tylko „tak” oznacza zgodę na seks, a „nie” znaczy „nie”. To musi się stać oczywiste. Jeśli chcesz mieć z kimś kontakty intymne, musisz mieć pewność, że druga strona także tego chce. Ogólna zasada brzmi: w razie wątpliwości zapytaj; jeśli nadal masz wątpliwości - przestań.Według danych Komendy Głównej Policji w Polsce w 2017 roku wszczęto 2486 postępowań w sprawach dotyczących zgwałcenia. Tylko w przypadku połowy z nich (1262) uznano, że do gwałtu faktycznie doszło.Badania polskie pokazują olbrzymią skalę tego zjawiska – szacuje się, że około 11,5% polskich kobiet (czyli około półtora miliona) w wieku 18–70 lat padło ofiarą gwałtu lub próby gwałtu.

Tylko „TAK” oznacza zgodę! 


FOTO: Marta Sajdak, Studio "TUiTAM".

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

kacperskyykacperskyy
0
szkoda ze powstancy w '44 nie znali tej metody, moze byśmy wygrali... (2020-02-17 11:53)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy