Plac zabaw przy SP nr 1 już gotowy

Zdjęcia i foto: Plac zabaw przy SP nr 1 już gotowy  Inwestycje sochaczew

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Sochaczewie już mogą cieszyć się nowo powstałym placem zabaw zlokalizowanym na tyłach budynku. Do ich dyspozycji będą m.in huśtawki, zjeżdżalnie i skałki wspinaczkowe. Ratusz przeznaczył na tę inwestycję kwotę 100 tys zł.

Przy ul. Kaczorowskiego, na tyłach budynku SP 1 pojawiło się wiele urządzeń stworzonych z myślą o najmłodszych uczniach, których z roku na rok będzie przybywać. Od teraz do ich dyspozycji będzie:

- huśtawka łańcuchowa podwójna, 

- bujawka pojedyncza na sprężynie, 

- zestaw zabawowy z dwoma domkami, zjeżdżalniami oraz trapem do wspinania,

- bujak na sprężynie.

Oprócz tego znajdzie się również coś dla małych, przyszłych alpinistów, a mianowicie dwie skałki wspinaczkowe. Jest to bardzo istotny element rozwijający sprawność motoryczną malca. Wspinaczka wzmacnia mięśnie głębokie, poprawia stabilizację stawów oraz kręgosłupa, ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową. Wpływa również na zdolność koncentracji, a to stanowi niezwykle ważny czynnik w procesie nauczania.

W skład wyposażenia wchodzą również cztery ławki oraz dwa kosze na śmieci. Całość otoczona jest ogrodzeniem o długości 63 metrów. Na teren placu można dostać się idąc chodnikiem zaczynającym się przy tylnym wejściu do sali sportowej.  


(źródło, zdj. UM Sochaczew)

M.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy