Płacą frycowe

/ 8 zdjęć
Zdjęcia i foto: Płacą frycowe Rugby sochaczew
+3

Z reguły jest tak, że nowy w towarzystwie musi zapłacić frycowe i wkupić się w łaski. Tak sprawa się ma z drużyną U-16 sochaczewskich Tygrysic. Trenerzy Marcin Stencel oraz Piotr Wylot dopiero niedawno zebrali skład. Dziewczęta systematycznie i ciężko trenują ale mimo to rywalki są bardziej doświadczone w boiskowym rzemiośle i tym wygrywają z naszymi dziewczętami.

Niedzielny turniej Mistrzostw Polski Juniorek U-16 był tego najlepszym dowodem. Tygrysice swój pierwszy mecz zremisowały. Wynik być mógł znacznie bardziej korzystny gdyby jedno podwyższenie więcej zostało wykorzystane. Sporo w grze przeszkadzała również mało doświadczona sędzina, która popełniła o wiele więcej błędów od zawodniczek. Nieznajomość podstawowych przepisów tę panią dyskwalifikuje z tej roli. Tak na marginesie tego typu zawody powinni prowadzić najlepsi polscy sędziowie, którzy w trakcie gry pomagali by zawodniczkom, a nie im przeszkadzali. Tak kiedyś było.

Kolejne mecze Tygrysice przegrały i zajęły ostatnie miejsce. Nie ma się tym co przejmować. Swoje trzeba przegrać żeby w przyszłości móć się cieszyć ze zwycięstw oraz medali. Na razie trwa boiskowa nauka, z której trzeba wyciągać wnioski.


Skład Tygrysic: Oliwia Kulińska, Wiktoria Mamcarz, Amelia Skurzewska, Julia Sadowska, Maja Kopka, Zuzanna Kreps, Zuzanna Krendzelak, Julia Dobińska, Natalia Siekierska oraz Jagoda Szafaryn


Wyniki turnieju

Juvenia – Ogniwo 31:0

Atomówki – Budowlani 24:0

Tygrysice – Ogniwo 12:12

Juvenia – Budowlani 19:19

Atomówki – Tygrysice 30:0

Budowlani – Ogniwo 12:10

Juvenia – Tygrysice 25:0

Atomówki – Ogniwo 29:0

Budowlani – Tygrysice 14:0

Juvenia – Atomówki 19:14


Kolejność turnieju

1.Juvenia Kraków 11 94-33

2.Venol Atomówki Łódź 10 97-19

3.KS Budowlani Łódź 9 45-53

4.Ogniwo Sopot 5 22-86

5.Tygrysice Orkan Sochaczew 5 12-81


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy