Plany na najbliższą kadencję

/ 6 komentarzy
Zdjęcia i foto: Plany na najbliższą kadencję Wybory samorządowe 2018 sochaczew

W nadchodzącej kadencji planujemy:

- dalsze pozyskiwanie środków zewnętrznych na wszechstronny rozwój gminy Rybno,
- przebudowę i remont dróg w wymiarze nie mniejszym niż w latach 2014 - 2018 oraz ich oświetlenie,
- wsparcie i prowadzenie dalszych działań dla poprawy bezpieczeństwa mieszkańców w tym pomoc w modernizacji i funkcjonowaniu OSP,
- budowę nowoczesnego przedszkola oraz zapewnienie jak najlepszych warunków kształcenia poprzez remont, doposażenie szkoły i nagradzanie szczególnych osiągnięć uczniów,
- budowę nowych miejsc służących rekreacji i wypoczynkowi,
- uruchomienie powiadamiania sms mieszkańców o bieżących wydarzeniach gminnych,
- pomoc dla mieszkańców gminy w termomodernizacji budynków mieszkalnych i w pozyskaniu energii z odnawialnych źródeł,
- dokończyć realizację projektu Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) dla chętnych mieszkańców gminy i budynków użyteczności publicznej,
- prowadzić dalszą kanalizację gminy,
- wsparcie finansowe dla inicjatyw lokalnych służących dobru mieszkańców.

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (6)

MieszkaniecRybnaMieszkaniecRybna
-1
Czy dalsze pozyskiwanie środków zewnętrznych oznacza kolejne kredyty krótkoterminowe? Miejsca do wypoczynku i rekreacji są niewątpliwie potrzebne, ale warto też pamiętać o miejscach pracy, których w gminie jest jak na lekarstwo. (2018-10-16 23:13)
merkurymerkury
-1
Jadąc od strony Żdżarowa II (gm Sochaczew) asfalt, oświtlenie uliczne i nagle droga się kończy zaczynają się szutry ,kurz i ciemnica. Brawo Panie wójcie za równomierny rozwój gminy..... Pamiętam jak Pan stał, pod kościołem 8 lat temu i wszystko obiecywał , nawet i tą drogę koło producenta zniczy. I co Pan teraz na to.... (2018-10-17 18:56)
Grzegorz KropiakGrzegorz Kropiak
+1
Pozyskiwane dotacje są refundowane. Rzadko w tym celu posiłkujemy się kredytami krótkoterminowymi. Inwestujemy w infrastrukturę na terenie gminy, aby pozyskać inwestorów, a to daje szansę na nowe miejsca pracy. Rozpoczeliśmy inwestycję drogową wykonując podbudowę pod przyszły asfalt. Nasz budżet nie wystarcza na pokrycie wszystkich potrzeb dlatego czekamy na dofinansowanie zewnętrzne, aby dokończyć budowę drogi. Nie jest to sytuacja satysfakcjonująca mieszkańców tego terenu, jak również dla mnie, Chciałbym dysponować takim budżetem jak przywołana gmina Sochaczew, wtedy nasze wszystkie drogi też byłyby ładne i pięknie oświetlone. (2018-10-17 23:48)
MieszkaniecRybnaMieszkaniecRybna
-1
Co konkretnie zrobiła gmina, żeby pozyskać inwestorów? Stwierdzenie o inwestycjach w infrastrukturę jest tak ogólne, jak tylko się da. (2018-10-18 23:34)
JanowaJanowa
+1
Do MieszkaniecRybna. Aby dowiedzieć się co konkretnie za kadencji Wójta Grzegorza KropiakazrobilaGmina Rybno żeby pozyskać inwestorów wystarczy od czasu do czasu wejść na strone Gminy Rybno i sobie poczytać lub pooglądać, jeśli ktos ma problemy z czytaniem. Dla tych, którzy maja problemy z dotarciem do właściwej strony podaję link:http://www.gminarybno.com/n,gmina-rybno-zyskala-nowego-inwestora (2018-10-26 23:44)
mefistomefisto
0
Gnina Rybno zyskała nowego inwestora czyli American Way.Ale czy pozyskała go poprzez zabiegi wójta czy inwestor pozyskał działkę bo znajduje się ona 50 metrów od drogi krajowej nr 92?Wyczytałem że wójt dołożył starań do tego żeby wszystko co leży po stronie gminy było dopełnione starannie.To czyn chwalebny ale czy to jedyna firma która osiedliła się w Rybnie z powodu sprzyjających warunków własnie tu?Nie znam zbytnio tego terenu ale tę firmę kojarzę i wiem gdzie się znajduje. (2018-10-28 19:42)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy