Płatne parkowanie na Żeromskiego i Pokoju od 1 sierpnia

/ 27 komentarzy
Zdjęcia i foto: Płatne parkowanie na Żeromskiego i Pokoju od 1 sierpnia Komunikacja publiczna sochaczew

Od 1 sierpnia Strefa Płatnego Parkowania w Sochaczewie obejmie kolejne ulice, między innymi Żeromskiego i Pokoju. To konsekwencja przyjęcia na ostatniej sesji przez radnych miejskich przygotowanej przez burmistrza uchwały. Zasady pobierania opłat będą takie, jak wokół pl. Obrońców Sochaczewa, zachowano m. in. bezpłatne parkowanie przez pierwsze pół godziny. W zasadach SPP obowiązujących w całym mieście wprowadzono też jednak kilka nowości.

 

Od 1 sierpnia 2016 r. Strefa Płatnego Parkowania obejmie kolejne ulice w centrum naszego miasta:

- ulica Żeromskiego od ul. Senatorskiej do ul. Pokoju;

- ul. Pokoju od al. 600-lecia do ul. Żeromskiego;

- ul. Polna od al. 600-lecia do ul. Świerkowej (wzdłuż ogródka jordanowskiego);

- uliczka w obrębie działki nr 909/9 (ślepa ulica prostopadła do Żeromskiego wzdłuż kotłowni PEC-u).

- ul. Traugutta od ul. Wąskiej do ul. Reymonta.

 

Płatne parkowanie obowiązywać będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 18.00. Projekt uchwały przewidywał też pobieranie opłat w soboty w godzinach 8.00 – 13.00, jednak z uwagi na fakt, iż ustawa wyklucza taką możliwość w dni wolne od pracy, a nie ma jednoznacznej definicji, czy soboty są takimi dniami, zrezygnowano, przynajmniej na razie, z tego zapisu.

 

Radni zdecydowali też o wprowadzeniu kilku zmian w zasadach obowiązujących w obrębie sochaczewskiej SPP. Od 1 sierpnia przy zakupie biletu parkingowego będziemy musieli wprowadzić numer rejestracyjny pojazdu (to wyeliminuje m. in. możliwość obejścia opłat poprzez wielokrotne drukowanie półgodzinnych darmowych biletów). Od tego czasu też mieszkańcy strefy korzystający na stałe z samochodu służbowego będą mieli możliwość  wykupienia abonamentu typu „M” (dotychczas było to możliwe wyłącznie w przypadku parkowania samochodów prywatnych).

 

Jak podkreśla ratusz, rozszerzenie SPP na kolejne ulice Sochaczewa, gdzie występuje deficyt miejsc postojowych, podyktowana jest m. in. pozytywnymi skutkami jej wprowadzenia w rejonie ulic Wąskiej, Reymonta, 1. Maja i S. Kordona – Janickiego. „Obecnie obowiązująca strefa posiadająca 158 miejsc postojowych charakteryzuje się średnią rotacją dzienną na poziomie 11 pojazdów na jedno miejsce postojowe. Z obserwacji działania strefy wynika, że spełnia one swoje zadanie (zawsze jest możliwość zaparkowania pojazdu w okresie jej funkcjonowania), oraz wychodzi naprzeciw społecznym oczekiwaniom mieszkańców i korzystających ze strefy” – czytamy w uzasadnieniu do przedmiotowej uchwały.

 

Jako argument za rozszerzeniem SPP w Sochaczewie ratusz przytacza też zwiększenie dochodów Gminy Miasto Sochaczew z tytułu pobierania opłat za parkowanie. W cytowanym powyżej uzasadnieniu do uchwały czytamy dalej: „Z przeprowadzonej analizy finansowej obecnie działającej strefy wynika, że się ona samofinansuje, nawet przy 85% ilości pobranych biletów uprawiających do półgodzinnego postoju pojazdu bez uiszczania opłaty. Jednocześnie nakładów finansowych będą wymagały niezbędne działania związane z rozszerzeniem obszary strefy, takie jak: opracowanie projektów stałej organizacji ruchu, wprowadzenie stosownego oznakowania, zakup (dzierżawa, leasing) urządzeń do poboru opłat, zwiększenie liczby pracowników odpowiedzialnych za kontrolę wniesienia opłaty przez użytkowników dróg).

 

Przypomnijmy tabelę opłat obowiązujących w sochaczewskiej SPP:

- do pół godziny parkowania – bez uiszczania opłaty

- za pierwszą godzinę parkowania – 2,00 zł

- za drugą rozpoczętą godzinę parkowania – 2,20 zł

- za trzecią rozpoczętą godzinę parkowania – 2,40 zł

- za czwartą i każdą następną godzinę parkowania – 2,00 zł

- opłata abonamentowa miesieczna za jeden pojazd typu „0” (abonament ogólnodostępny na „okaziciela”) – 200,00 zł

- opłata abonamentowa typu „M” dla mieszkańców zameldowanych na pobyt stały i czasowy przy ulicach objętych SPP niestrzeżonego:

- miesięczna za jeden pojazd – 20,00 zł

- kwartalna za jeden pojazd – 50,00 zł

- Roczna za jeden pojazd – 150,00 zł.

 5
Oceń
(4 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (27)

Obywatel85Obywatel85
+1
Już dawno powinni się zabrać za te dostawczaki handlarzy.............zobaczymy jak to teraz będzie wyglądało. (2016-06-28 15:11)
adam11111adam11111
-3
Kolejna mądra i przemyślana decyzja naszego Burmistrza. (2016-06-28 21:30)
NastroNastro
+1
- ulica Żeromskiego od ul. Senatorskiej do ul. Pokoju
To chyba jakiś żart, że tylko od Senatorskiej !!!
Żeromskiego powinna być od WARSZAWSKIEJ DO POKOJU !!!!

- ul. Pokoju od al. 600-lecia do ul. Żeromskiego;
To chyba jakiś żart, że tylko do Żeromskiego !!!
Pokoju powinna być od 600-LECIA AŻ DO STASZICA NA CAŁEJ DŁUGOŚCI SZEROKOŚCI PO OBU STRONACH !!!!

A co z parkingiem przy LUXie róg Pokoju / Żeromskiego???
Czyja to jest działka? Miasta? Społem-u ? Ten plac także powinno się "oparkingować". (2016-06-28 21:31)
luslus1982luslus1982
0
i bardzo dobrze wszędzie powinni ustawić parkometry,zaparkować w tym mieście to jakaś masakra, przy rynku jak postawią rano samochody to stoją do wieczora albo skrzynkami sobie rezerwują miejsca (2016-06-28 22:59)
tadeusztadeusz
0
Bzdura... cieszycie się że władza rąbie wasze portfele bez pardonu... mieszkańcy osiedli w centrum... nie będą podzielać tego entuzjazmu gdyż to na ich parkingach unikający strefy płatnego parkowania będą parkować swoje pojazdy... przyjezdni ''popieracze' paprackiej anty obywatelskiej strefy płatnego parkowania... przestańcie rozjeżdżać osiedlowe parkingi i uliczki... zacznijcie korzystać z parkomatów... jakoś tam gdzie strefa płatna to robi się luźno... to nie znaczy że przestaliście przyjeżdżać do miasta... Qfa... (2016-06-28 23:38)
tadeusztadeusz
+2
Mieszkańcy z Centrum Sochaczewa powinni otrzymać od władz miasta ''kartę'' zwalniającą z wszelkich opłat za parkowanie... taki identyfikator powinien być wystawiony na kierowcę i dla każdego kierowcy zamieszkującego daną strefę płatnego parkowania!!!! (2016-06-28 23:45)
adam11111adam11111
0
Tadziu zajmij się wyrokiem dla niejakiego gaika a nie pier... cały czas jakieś głupoty dotyczące miasta. Tych twoich bzdur nie chce się nawet komentować. Powtarzam kolejna bardzo dobra decyzja Burmistrza i to ciebie faciu bardzo boli i wiem dlaczego. Skończ waść wstydu oszczędź...... (2016-06-29 07:35)
niezaleznyniezalezny
+1
Dzień dobry,
Moim skromnym zdaniem kolejna decyzja radnych i władz miasta niekoniecznie prospołeczna, a ze to ostatnio mało modne wyrażenie to raczej decyzja bijąca mieszkańców po kieszeniach. Nic wielce prawdopodobne przedterminowe wybory samorządowe coraz bliżej, a jak wiadomo płatny parking pod szpitalem to był strzał samym sobie w kolano poprzedniej ekipy rządzącej miastem i powiatem. Wyborcy policzą sobie czy decyzja im się opłaca.
Ciekawe i jak mi się wydaje dla oka i pod publiczkę są pięknie zrobione chodniki, a w zasadzie jest zrobiony ciąg chodnika począwszy od budynku 31A (czyli od budynku gdzie mieszka Pni radna) do bloku 39 (dawnego rotacyjnego) czyli wzdłuż ul. Niemcewicza , serio pięknie ! Ale co z chodnikiem na działce miejskiej nr 3461/10 pomiędzy blokami 37 - 37a , jest to na 1 000 000 % działka należąca do miasta-gminy Sochaczew czyżby tu LUDZIE mieli sobie wybijać zęby oraz łamać ręce i nogi, czy oto chodzi „władzom”?
Cytuję: „Obywatel85 (2016-06-28 15:11:)
Już dawno powinni się zabrać za te dostawczaki handlarzy.............zobaczymy jak to teraz będzie wyglądało”
Ma Pan w artykule gotową odpowiedź więc troszkę się dziwię pańskiemu stwierdzeniu o zabraniu „dostawczaków”. „- opłata abonamentowa miesięczna za jeden pojazd typu „0” (abonament ogólnodostępny na „okaziciela”) – 200,00 zł” Jak Pan czyta handlujący wykupią sobie za 200 zł / miesiąc abonament (nie wykluczone, że jeszcze przybędzie tych busikow?), doliczą np. po 1 złociszu do ceny kg kiełbasy lub 50 groszy do 1 kg ziemniaka i na swoje wyjdą, a zapłacimy my ! mieszkańcy i konsumenci.

Pozdrawiam i miłego tygodnia życzę Wam Panie i Panowie .
(2016-06-29 09:24)
niezaleznyniezalezny
0
Sorry, zapomniałem dodać, że to "O" i tak obejdą znanymi nam wszystkim metodami. (2016-06-29 09:35)
pierwsza_krewpierwsza_krew
0
Tyle o ile jestem za płatnym parkowaniem w centrum to tu mam wątpliwości. W centrum sytuacja się poprawiła, o której godzinie nie podjedziesz to nie mam problemu z parkowaniem. Pani i Panowie ruszyli w końcu swoje pupy i 400 metrów idą spacerkiem do roboty a nie samochodzik pod bankiem zostawiają.

Jeśli chodzi o parkowanie przy rynku to będzie tak jak pisze niezależny. To my zapłacimy za parkowanie handlarzy. (2016-06-29 09:42)
zbigniew15zbigniew15
0
Problem z parkowaniem handlarzy nie zniknie całkowicie. Będą co pół godziny pobierać bezpłatny bilet i stać cały dzień. (2016-06-29 10:59)
Obywatel85Obywatel85
0
Nie stawiając w tamtym miejscu parkometrów nie byłoby lepiej panowie i panie ;-) nadal jeździlibyście kilka minut i szukając miejsca,dla mnie te kilka zmarnowanych minut na szukanie miejsca to 1/4 drogi na rynek idąc pieszo.
(2016-06-29 11:05)
niezaleznyniezalezny
0
Obywatelu85 nie musisz szukać miejsca ! Przecież są 2 płatne parkingi w okolicy targowiska ! Poza tym w zdaniu o miesięcznym abonamencie jest nieścisłość - "O" czyli każdy busik tam będzie parkował, bo samochód "C" to pojazd powyżej 3,5 tony. Jeszcze jedna rzecz: 1. kiedyś był zakaz parkowania, nikt tego nie przestrzegał i nikt tego nie pilnował!? 2. Są dwa przejścia dla pieszych dlaczego tylko 2 ? chyba tylko po to by w dni targowe Pani i Pan w mundurku mogli się wykazać wlepiając mandat babci lub dziadziusiowi idącemu 5 – 10 m od pasów ale spacerującym w tę i powrotem po 5 razy krótko ostrzyżonym i z szerokimi bicepsami mężczyznom już nie ? Jaki tego powód jest, czy ci panowie są uprzywilejowani czy może strach ma wielkie oczy ? Śmiem twierdzić że jak powstanie strefa p. p. to będzie tak – zaparkuje dziadziuś z babcia starym vw i pójdą kupować, wrócą po 50 minutach bo ledwie chodzą i dostaną mandat, a karczasty gość merolka albo betę zaparkuje na 3 godz. wróci i nic – założę się o grubą kasę że tak będzie. Poza tym nie da rady dużych zakupów np. w piątek zrobić w 30 minut, człowiek nie umie jeszcze pączkować i teleportować się. Jak już mają powstawać „strefy p.p.” to proponuję taką strefę wokół UM i przy US ! jak chcę załatwić sprawę w interkomie, UM, BZWBK , US czy Sądzie także muszę kręcić się kilka a czem kilkanaście minut zanim znajdę miejscówkę. Chyba zgodnie z Art. 32 Konstytucji RP „. Zasada równości obywatela wobec prawa” Panie i Panowie w/w urzędów nie są ponad prawem i też mogą płacic jak inni mieszkańcy miasta w „strefach p. p .”
Przyp. Dz.U.1997.78.483 - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.
Art. 32 Zasada równości obywatela wobec prawa
1.Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
2.Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.
(jako „szary” mieszkaniec miasta zaczynam się czuć dyskryminowany finansowo i gospodarczo przez władze które nakazują mi płacenie w płatnych strefach parkowania a sami zajmują bezpłatnie niemałe terany na parkingi przeznaczone także dla tzw. petentów)
(2016-06-29 15:41)
robroyrobroy
0
może nie na temat ale ostatnio kilkakrotnie pokonywałem skrzyżowanie -Gawłowska-Płocka-Łowicka (na most),i dzięki niedziałającym światłom, tylko ostrzegawcze żółte (powiedzmy pomarańczowe),wyjechać z Gawłowskiej udawało mi się o wiele szybciej niż przy działającej sygnalizacji,i to jest przewaga ronda nad skrzyżowaniem świetlnym (2016-06-29 21:12)
robroyrobroy
0
dopisek-z Gawłowskiej nie było kolejek (2016-06-29 21:13)
indiwiduelindiwiduel
0
A może władze w końcu zamontowało by tablice z nazwami ulic ? Mieszkam tu prawie 2 lata i tylko kilka tablic w centrum jest ! to skandal , bo muszę się poruszać po omacku! (2016-06-29 22:49)
jerzyk2205jerzyk2205
+1
Życie zweryfikowało populizm obecnego burmistrza, który był wielkim przeciwnikiem utworzonej przez poprzedniego burmistrza strefy płatnego parkowania. Takie rozwiązania sprawdzały się w okolicznych miastach już wiele lat wcześniej. Zanim ówczesna Rada Miejska zdecydowała się podjąć uchwałę o strefie parkowania odwiedzano inne miasta, analizowano dobre i słabe strony takich stref, szukano optymalnych rozwiązań. Zamiast uchylać poprzednią uchwałę o strefie, można było stopniowo realizować jej elementy. Teraz burmistrz niby wspaniałomyślnie idzie na rękę monitującym mieszkańcom i na ich prośbę rozszerza strefę. Za jakis czas dojdziemy do tego co było proponowane w uchylonej uchwale!!! W ten sposób komunikacyjny bałagan w mieście przedłużono conajmniej o 5-7 lat.
A najbardziej palącą sprawą rozwiązania parkingowego dziadostwa, zwłaszcza w dni targowe, jest nadal ulica Senatorska!!! (2016-07-02 12:24)
konrad-przybylskonrad-przybyls
+1
Panie Żelichowski czy może Pan jasno i czytelnie wyrazić swoje zdanie na temat Strefy Płatnego Parkowania?
Po prostu ludzie nie wiedzą o co Panu chodzi, czy jest Pan "Za" czy "Przeciw" takiemu rozwiązaniu i czy mamy na to jakiś wpływ lub co warto na ten temat wiedzieć.
Teoretycznie jest Pan społecznikiem więc rozmowa powinna być konstruktywna aby zachęcić innych do słusznych przekonań.
Niestety ja w Panu nie widzę żadnych poglądów (2016-07-02 19:47)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Panie Przybylski, mój poprzedzający Pańskie wątpliwości kilkuzdaniowy komentarz nie jest jasny? Zapraszam na mój blog, gdzie jest wystarczająca ilość wpisów i komentarzy, aby dostrzegł Pan moje poglądy na wiele lokalnych spraw.
http://zelichowski.e-sochaczew.pl/blog/index.php?ID=13584 (2016-07-02 20:18)
konrad-przybylskonrad-przybyls
0
Pod podanym linkiem nie ma żadnych informacji.

(2016-07-02 20:31)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Nie ma tam żadnych informacji? Naprawdę? 219 wpisów i 1066 komentarzy na tym blogu, to jednak jakieś moje poglądy. (2016-07-03 08:53)
robroyrobroy
0
jak zwykle (2016-07-03 10:16)
konrad-przybylskonrad-przybyls
0
Panie Żelichowski
219 wpisów i 1066 komentarzy ale nie na dany temat.
Nie chce już tego komentować bo bym musiał Pana obrazić. (2016-07-04 06:52)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Panie Przybylski, nic Pan nie musi. Proszę mnie skrytykować, ale nie obrażać. Na portalu tylko hejt potrafi być obraźliwy. (2016-07-04 18:49)
stalabstalab
-2
Bardzo się cieszę, że będzie parking płatny. A na kombinacje kupców można zaradzić, po prostu przestać kupować na ulicy Pokoju i tyle. Można się zorganizować i zrobić im urlop niech zeżrą sami produkty :)))) Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego dnia :))) (2016-07-06 07:12)
kacperskyykacperskyy
0
jest jeszcze jeden element ktorego nie bierzecie pod uwage.. poborca pobiera juz oplaty za korzystanie z drog w podatkach raz i w paliwie (tez podatek) dwa... pytam sie za jaki ch.. mam placic 3 raz za korzystanie z drog publicznych?? przeciez to jawna kpina.

druga sprawa: wg burmistrza ma to zwiekszyc miejsca wolne do parkowania? zakladajac jak piszecie ze wiekszosc zajmuja dostawczaki, czyli chlop czy baba musi zaparkowac niedaleko zeby doniesc towar, w takim razie mamy dwa scenariusze:
1) skoro musi to po wprowadzeniu parkometrow zaplaci i dalej tam bedzie stal. jedyne co sie zmieni to zdrozeje marchewa i groszek no i burmistrzowi bedziemy napychac kieszenie

2) zaparkuje wyladuje i pojedzie pod.... jordanek.. i chu... tam bedzie wszystko zaje... i zaraz mamy z dziecmi sie oburzą ze nie ma miejsca na jordanku i zaraz burminio wpadnie na pomysl ze i tam zalózmy parkomaty... no to co wszyscy przeniosa sie pod biedere i ch... tam nie bedzie miejsca gdzie zaparkowac

jednym slowem mafia napycha sie kasa z parkomatów sytuacja tak na prawde sie nie zmienia tylko przesuwa problem gdzie indziej a po dupie dostanie zawsze ten co na samym dole.

zamiast parkomatow mozna przeciez wstawic znaki zakazu postoju do 30 min czy godziny... puscic urzedasa ze stoperem i notatnikiem i bloczkiem mandatow i tyle. tansze rozwiazanie. etetat i tak bedzie bo jak wstawia parkomaty to ten sam czlowieczek musi biegac z notatniczkiem. skoro burmistrz tak martwi sie o wolne miejsca czemu nie wstawi zanku zakazu??? bo nie o miejsca tu chodzi.. obłuda i tyle. (2016-07-07 08:00)
RobertHurkaRobertHurka
0
Nie ma w tym nic złego aby Polak zarabiał pieniądze, nie wiem skład ta nienawiść do kupców.
Jest rynek są korki, nie ma gdzie zaparkować jest to całkiem naturalne. Strefa Płatnego Parkowania w żaden sposób sprawy nie rozwiązuje (2016-07-07 10:31)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy