Zaloguj się do konta

Plaża miejska Sochaczew - zakaz kąpieli z powodu zanieczyszczonej wody

Redakcja
2020-07-03
Sprawy urzędowo-administracyjne

Kąpielisko, które miało rozpocząć swoją działalność 3 lipca niestety z powodu złych badań wody w rzece będzie nieczynne. Nadal jednak będzie można korzystać z kąpieli słonecznych czy też spacerów po bulwarach. Jak informuje ratusz badania wody będą prowadzone na bieżąco. 


Ratusz poinformował, iż planowane na 3 lipca otwarcie kąpieliska z ratownikiem przy plaży na bulwarach nie będzie możliwe - Niestety z kąpieli w Bzurze na razie nie skorzystamy, bo woda w niej nie jest dość czysta. Wykazały to badania wykonane na zlecenie ratusza, dlatego od jutra, czyli oficjalnej inauguracji sezony plażowego nad Bzurą zachęcamy do kąpieli słonecznych, spacerów po bulwarach, gry na boisku do siatkówki plażowej i do korzystania z wypożyczalni kajaków.


Warto korzystać również z działającej już wypożyczalni kajaków i sprzętu wodnego. Ratusz informuje również, że kąpielisko z ratownikiem, a także wyznaczonymi strefami dla dzieci i dorosłych ma szansę ruszyć w kolejnych terminach, gdyż, do końca wakacji woda będzie regularnie badana. Próbki pobierane będą m.in. 6 i 13 lipca oraz 3 sierpnia.


Jeśli tylko badania okażą się pozytywne mieszkańcy zostaną niezwłocznie poinformowani. Wytyczną do tego czy kąpiel jest bezpieczna i przede wszystkim możliwa jest obecność ratownika na plaży. Jeśli nie czuwa on nad bezpieczeństwem oznacza to, że kąpielisko nie jest czynne. 


Źródło: UM Sochaczew. 

Opinie (1)

MieszkoPierwszy

Musi być informacja o zakazie kąpieli aby się w tej wodzie nie kąpać? Myśle, że ludzie zdrowo myślący, nawet palca tam nie zanurzą :) Niestety, zabetonowali muszlę, zabetonowali "Bulwary", zabetonowali miasto. Zero kreatywności, pomysłu, tylko wylać beton i wmawiać mieszkańcom, jak u nas cudownie. Jednak przyznam władzy, że pomysłu jej nie brakuje - wylać beton za tyle milionów i szczycić się "pieknem" tego architektonicznego okropieństwa. Te Bulwary i niby kąpielisko to polewka żenady i wstydu. Zaprośmy na nasze kąpielisko mieszkańców Błonia, Skierniewic, Żyrardowa, Grodziska Mazowieckiego. Władzo Sochaczewa, czy można się poradzić ludzi tam rzadzących, jak mądrze wydawać pieniądze? ? ? [2020-07-03 13:45]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc