Plaża miejska - będą zmiany

/ 7 komentarzy
Zdjęcia i foto: Plaża miejska - będą zmiany  Rekreacja sochaczew

Plaża miejska nie ruszy w swojej standardowej formie. Mieszkańcy Sochaczewa będą mieli do dyspozycji miejsce, które będzie "okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli". 


Radni podczas sesji powinni wyrazić zgodę na "utworzenie miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli pod nazwą Plaża Miejska". Obszar będzie wytyczony przy ulicy Moniuszki. Jak mówi uchwała wykorzystywanie takiego dostępu nie może być dłuższe niż 30 dni. Problem ten rozwiązano poprzez utworzenie trzech punktów kąpieli w różnych okresach. Rok 2019 upłynie pod nazwami: Plaża Miejska I, II oraz III. 


Tutaj znaczną rolę odgrywa nazewnictwo. Rada wyda zgodę na utworzenie miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli a nie samego kąpieliska, które wg. przepisów jest wykorzystywanym przez dużą ilość osób, oznakowanym fragmentem wód powierzchniowych. 


Uchwała uzasadnia, iż brak jest potrzeby utworzenia przy ulicy Moniuszki kąpieliska, ponieważ na obszarze przylegającym do wody prowadzone będą działania wynikające ze statutowej działalności MOSiR, w szczególności zawody i imprezy sportowo-rekreacyjne okazjonalnie połączone z kąpielą. Urząd przewiduje, iż dziennie z kąpieliska nie będzie korzystało więcej niż 250 osób. 


Miejsce przeznaczone do kąpieli będzie funkcjonowało w trzech bliskich sobie lokalizacjach. I tak Plaża I rusza w terminie 23 czerwca do 14 lipca, Plaża Miejska II od 15 lipca do 4 sierpnia oraz Plaża Miejska III od 5 sierpnia do 1 września br. 


Długość linii brzegowej będzie wynosić 25 metrów, a teren "miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli" będzie wyposażony w toalety przenośne, kosze na śmieci oraz kontenery na odpady.  0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (7)

pierwsza_krewpierwsza_krew
+1
Lokalni urzędnicy pokonali mnie swoją głupotą. Plaża miejska - okazjonalne miejsce do kąpieli, to po Dniach Mieszkańców Sochaczewa - Dniach Sochaczewa kolejne zaje%iste rozwiązanie.Kto wymyśla takie głupoty? Czy może ktoś tu podać nazwiska? To, że Pan Osiecki to akceptuje to druga sprawa.Wogóle w Sochaczewie mamy dużo tylko okazjonalnych rozwiązań - choćby powrót autobusem z pracy do domu. Przyjeżdzają okazjonalnie :) Pozostając w temacie autobusów: mamy pięknie pomalowanego szrota we wzorki Chopina z informacją, że jest to darmowa linia do Żelazowej Woli - wiecie Państwo ile razy ten autobus obsługuje choćby linie nr 2, która jedzie zupełnie w przeciwnym kierunku? Życzymy powodzenia turystom odwiedzającym nasze miasto :)Sochaczew to okazjonalny stan umysłu. (2019-05-20 14:49)
wbienkowbienko
+1
"Urząd przewiduje, iż dziennie z kąpieliska nie będzie korzystało więcej niż 250 osób"

Jest zasadnicza różnica czy 250 w sumie od rana do wieczora, czy 250 maksymalnie w tym samym czasie? Okazjonalnie - rzecz jasna :) (2019-05-20 16:35)
RouterRouter
+1
super,okazjonalnie to lepiej jechać nad jezioro. (2019-05-20 16:51)
michcio100-rafal-chlebowskimichcio100-rafal-chlebowski
+1
Tutaj wszystko robi się okazjonalnie i wszystko jest okazjonalne. Traktowanie mieszkańców też jest okazjonalne. Poziom krytyki tego co się tutaj wyrabia osiągnął już poziom krytyczny.
Po prostu zabrakło mi już słów.
Nawet nie wiem jak opisać zaistniałą sytuację......... (2019-05-21 18:58)
linulinu
+1
mam to w dupie... okazjonalnie - rzecz jasna ! (2019-05-21 19:34)
SieciechSieciech
0
Pojęcie, o którym tu tak głośno pochodzi z Ustawy Prawo wodne. Brzmi to kuriozalnie ale tak jest. Zamiast jednego kąpieliska będą trzy miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli. W celu utworzenia kąpieliska trzeba spełnić znacznie więcej wymagań niż w przypadku miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli. Nie ma co się burzyć, spokojnie :-) (2019-05-22 10:27)
kacperskyykacperskyy
0
sieciech chodzi o to, ze to odzwierdziedla dokladnie podejscie wladz tego miasta do sposobu zarzadzania inwestycjami i rozwojem. w tym miescie wszystko robione jest jako "do okazjonalnego wykorzystania" nie moze byc kąpieliska z prawdziwego zdarzenia, bierzni z prawdziwego zdarzenia, tężni z prawdziwego zdarzenia, terenwo rekreacyjnych z prawdziwego zdazrenia? widziales to śmiechowisko nad utratą lub to co powstaje nad bzurą? co to ma byc za tyle kasy? dlaczego nawet jak za ZKM sie biorą to i tak 11 letnie trupy zakupują.... nie ma inowacji w tym miescie z prawdziwego zdarzenia.. wszystko wyglada jakby było łatane na aby aby - aby tylko coś było bez wiekszego pomysłu. (2019-05-22 12:23)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy