Plaża, przystań, pomost, nowa scena...

Wczoraj, w miejscu wyjątkowym, na wzgórzu zamkowym w Sochaczewie, burmistrz Piotr Osiecki podpisał z Anną Stryszewską Słońską reprezentującą firmę Heinle, Wischer und Partner Architekci umowę w sprawie opracowania koncepcji zagospodarowania terenu wokół naszego najstarszego i najcenniejszego zabytku. Za kilka miesięcy zobaczymy, jak w niedalekiej przyszłości może wyglądać podzamcze z nową sceną i widownią, nabrzeże Bzury z plażą i terenami rekreacyjnymi, przebudowany park u zbiegu ulic Warszawskiej i Traugutta.

Jak mówi P. Osiecki, koncepcja ma zakładać wyburzenie istniejącej sceny i budowę nowej z lekkich materiałów, remont widowni, parku, budowę ścieżki rowerowej, plaży miejskiej, boiska do plażówki, przystani kajakowej.

- Miasto zbliży się do rzeki, a okolice zamku staną się miejscem wypoczynku i spacerów. Pierwszym krokiem będzie koncepcja, która pokaże, jak ten teren może się zmienić. Jeśli wizje architektów przypadną mieszkańcom do gustu, będzie to zielone światło dla ratusza, by poszukiwać pieniędzy na realizację poszczególnych elementów koncepcji podkreśla burmistrz.

Architekci z firmy Heinle, Wischer und Partner mają kompleksowo przeprojektować ten rejon  miasta, w tym tereny zielone. Ciekawie zapowiada się plan ponownego uruchomienia przystani kajakowej, obok której ma powstać także wiata piknikowa, miejsce na ognisko, drogi dojazdowe, parking, a na rzece pływający pomost. Rodziny zapewne ucieszy, że zaprojektowana zostanie plaża miejska, boisko do piłki plażowej i specjalne stanowiska dla wędkarzy. Zniknie stary amfiteatr, a wysłużoną muszlę zastąpi nowa scena z rozkładanym zadaszeniem. Wyremontowana zostanie widownia, wymienione ławki. Koncepcja ma wskazywać także, jak wykonać remont ul. Podzamcze i pobliskiego parku, oraz przebieg ścieżki rowerowej.

Za około 2 miesiące poznamy wstępną propozycję, a po zatwierdzeniu wizualizacji architekci zabiorą się za wielobranżowy projekt budowlano-wykonawczy. Ratusz zastrzegł, że dokumentacja ma umożliwić etapową realizację całego przedsięwzięcia. I najważniejsze - musi współgrać ze wzgórzem oraz ruinami Zamku Książąt Mazowieckich.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Urząd Miasta w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy